Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzenie działania Enhanced E-Commerce

Student ✭ ✭

Witajcie,

jak mogę sprawdzić czy poprawnie zbierają się dane E-commerce w jakimkolwiek debugerze? Proszę o link do jakiegoś przewodnika polsko/angielskojęzycznego.
W GTM mam wrażenie, że wszystko jest oki, wszystko poustawiane i w jednym projekcie mam jakiś niuans lub gdzieś jakiś błąd i nie umiem go znaleźć.

Dla innych projektów zakupy zainstalowane w prawdopodobnie identyczny sposób działają.

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Sebastian

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Sprawdzenie działania Enhanced E-Commerce

Najlepszy Współtwórca
W Chrome Console mozesz uzywac wielu dodatkow jak np. Google Analytics Debugger. W niektorych przypadkach Google Tag Assistant duzo mowi.
Co do instalacji GA to pamietaj, ze to nie jest rozwiazanie szablonowe typu plug & play. Wdrozenia w glownej mierze sa podyktowane przez architerkure i okodwanie strony www.

Student ✭ ✭

Coś mi to w jednym projekcie działa jak chce... kroki żle są odczytywane, transkacje kiedy chcą wtedy są... jakies kilka procent - no a żeby znaleźc przyczyne to jest problem bo w GTM na zielono

Najlepszy Współtwórca
Sa 2 rozwiazania:
1. Sprawdz poprawnosc technicznej instalacji GA przez GTM. Musi byc babol. Cudow nie ma (brakujace kody, zle reguly, dL, itp.)
2. Patrz punkt 1 Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭

Google Analytics Debugger - narzędzie master Emotikon: Szczęśliwy Dzięki niemu udało się zobaczyć co jest nie tak i w praktyce był jakiś zgrzyt między skryptami, a kodem GA.