Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spadek konwersji - sposób na zlokalizowanie problemu

Nowicjusz ✭

Dzień dobry ;-)

Przejdę od razu do szczegółów. Na jednej ze stron zauważyliśmy spadek konwersji w porównaniu do zeszłego roku. Konwersje dotyczą tylko jednej strony docelowej.

Problem chcemy zlokalizować w dwóch krokach.

W pierwszym badany ruch zewnętrzny i patrzymy czy za spadki nie odpowiada jakiś kanał którym pozyskujemy ruch. Wygląda to tak że stworzyliśmy raporty dla każdego medium i porównujemy źródła np. styczeń 2015 ze styczniem 2016.

Medium (organic)

Źródło (google, bing, yahoo) itp.

Dzięki temu wiemy że ruch mamy ten sam. Więc problem może leżeć gdzieś na stronie.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy w GA mogę stworzyć niestandardowy raport który będzie pokazywał w grupach danych: sesje, konwersje, współczynnik konwersji

Natomiast w "Analizy wymiarów" ustawię sobie stronę wewnętrzną przez którą użytkownik trafił na landing page na którym mógł skonwertować ale np. tego nie zrobił.

Czyli strony poprzedzające konwersję.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz H
lutego 2016

Dot.: Spadek konwersji - sposób na zlokalizowanie problemu

Wschodząca Gwiazda
Cześć!

Możesz stworzyć taki raport, ale nie wiem, czy będzie on w czymś pomocny.

Poniżej dokładna instrukcja, jak to zrobić:
1. Wejdź do Dostosowanie,
2. kliknij +Nowy raport niestandardowy,
3. zmień typ na Tabela kartotekowa,
4. jako dane wybierz "Sesje", "Współczynnik konwersji E-commerce" lub "Współczynnik konwersji celu" (w zależności od tego czy mierzysz konwersje e-commerce, czy cele), i "Realizacje celu" lub "Transakcje" dla e-commerce,
5. jako dane wybierz "Ścieżka poprzedniej strony" i "Strona"

Raport ten pokaże Ci na jakich stronach realizowane były konwersje/cele i jaka była poprzednia strona przed realizacją konwersji/celu.

W kolumnie "Sesje" w wielu miejscach zobaczysz wartość 0, a tylko tam, gdzie w kolumnie ścieżka poprzedniej strony będzie widnieć wartość (entrance) będzie wartość liczbowa, przedstawiająca ilość sesji zapoczątkowanych przez wejście przez daną stronę.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz H
lutego 2016

Dot.: Spadek konwersji - sposób na zlokalizowanie problemu

Wschodząca Gwiazda
Cześć!

Możesz stworzyć taki raport, ale nie wiem, czy będzie on w czymś pomocny.

Poniżej dokładna instrukcja, jak to zrobić:
1. Wejdź do Dostosowanie,
2. kliknij +Nowy raport niestandardowy,
3. zmień typ na Tabela kartotekowa,
4. jako dane wybierz "Sesje", "Współczynnik konwersji E-commerce" lub "Współczynnik konwersji celu" (w zależności od tego czy mierzysz konwersje e-commerce, czy cele), i "Realizacje celu" lub "Transakcje" dla e-commerce,
5. jako dane wybierz "Ścieżka poprzedniej strony" i "Strona"

Raport ten pokaże Ci na jakich stronach realizowane były konwersje/cele i jaka była poprzednia strona przed realizacją konwersji/celu.

W kolumnie "Sesje" w wielu miejscach zobaczysz wartość 0, a tylko tam, gdzie w kolumnie ścieżka poprzedniej strony będzie widnieć wartość (entrance) będzie wartość liczbowa, przedstawiająca ilość sesji zapoczątkowanych przez wejście przez daną stronę.

Tomasz Ciepłucha