AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie zachowania użytkownika przed transakcją

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dzień Dobry,

Od jakiegoś czasu korzystam z usługi e-commerce dla Google Analytics. Została dokonana pierwsza transakcja. I teraz moje pytanie: czy jest możliwość sprawdzenia jaką drogę przebył użytkownik na stronie przed dokonaniem transakcji. Chodzi mi dokładnie o zachowanie użytkownika tzn. jaka była początkowa strona aż do końcowej. Da się to jakoś sprawdzić w GA ?? znalazłem coś podobnego w konwersje -> cele -> Odwrotna ścieżka do celu , ale niezbyt mnie to satysfakcjonuje, bo pokazuje ostatnie 4 kroki, a chciałbym mieć całościowy wgląd jak poruszała się ta osoba po stronie. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
grudnia 2015

Dot.: Śledzenie zachowania użytkownika przed transakcją

Wschodząca Gwiazda
1. Ustawiasz segment sesje z transakcjami
2. Wchodzisz na "przepływ zachowania" w zakładce "zachowania"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
grudnia 2015

Wschodząca Gwiazda
1. Ustawiasz segment sesje z transakcjami
2. Wchodzisz na "przepływ zachowania" w zakładce "zachowania"

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale i tak nie działa. Utworzyłem segment niestandardowy w którym ustawiłem tylko transakcje na użytkownika > 0. Następnie w przepływie zachowań dodałem ten segment. Wyświetla się w drugiej zakładce po wszystkich sesjach. Stwierdziłem, że jeśli chce, aby wyświetlało tylko mój segment, to muszę odznaczyć ten 'wszystkie sesje', ale gdy daje zastosuj, to wyskakuje komunikat: Wystąpił nielegalny stan. Żądanie spowodowało niewłaściwy stan. Załaduj ponownie stronę, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. - tak jest za każdym razem. Co robię źle? może inaczej to należy zrobić?

Wschodząca Gwiazda
Nie musisz tworzyć segmentu niestandardowego. Skorzystaj z predefiniowanego segmentu "Sesje z transakcjami". Po prostu kliknij +Dodaj Segment na górze nad raportem i zaznacz z listy segment "Sesje z transakcjami", a następnie wyłącz "Wszystkie sesje" i będzie działać Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
dzięki śmiga.

Wschodząca Gwiazda

Rozwiązanie podał @maciekef - ja tylko doprecyzowałem.

Tomasz Ciepłucha