AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie przychodów w e-sklepie w rozbiciu na kategorie i czas.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Część, witam. 

Prowadzę sklep internetowy w branży odzieżowej. W zależności od okresu sprzedają się zupełnie inne produkty.
Chce się w Analyticsie dogrzebać do takich informacji, żeby mieć kawę na ławę informacje jakie kategorie produktów
wygenerowały mi największy ruch w konkretnym miesiącu w 2017.
Na swoją stronę pozyskuję ludzi między innymi z reklamy produktowej AdWords i tam wiem jak pozyskać takie informację. 
Zależy mi jednak na informacji całościowej, ze wszystkich źródeł płatnych i organicznych. 

Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam serdecznie. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał S
luty

Wschodząca Gwiazda

Nie jestem pewien, co masz na myśli pod pojęciem "największy ruch" w odniesieniu do kategorii produktów, czy chodzi Ci o liczbę transakcji, czy może o przychody ze sprzedaży w danej kategorii. 

Ale bez względu na to, co chcesz przedstawić najlepsza do tego będzie tabela przestawna w której w wierszach będziesz mieć kategorie produktów, w kolumnach poszczególne miesiące, a jako wartości sumę (np. ilości transakcji w danym miesiącu w danej kategorii lub przychody ze sprzedaży produktów w danej kategorii w określonym miesiącu).

Niestety takiej tabeli w Analytics bezpośrednio nie zrobisz. Możesz jednak zrobić raport niestandardowy, w którym jako wymiary dodasz "Miesiąc" oraz "Kategoria produktów" (lub Kategoria produktów (Ulepszone e-commerce)) a jako dane wybierzesz "Transakcje" lub "Przychody z produktu" (w zależności co Ciebie interesuje).

Taki raport niestandardowy przedstawi Ci wybrane przez Ciebie dane w rozbiciu na poszczególne kategorie produktów i miesiąc kalendarzowy. Ale niestety jest on mało czytelny. Możesz jednak go wyeksportować do excela lub arkuszy Google i tam zrobić sobie ładną tabelę przestawną prezentującą dane w postaci takiej, jak napisałem na początku.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Śledzenie przychodów w e-sklepie w rozbiciu na kategorie i czas.

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć.

Możesz coś takiego osiągnąć raportem niestandardowym, np.:

Screenshot_52.png

Lub zamiast "grupowania treści" dodać "strona" i później filtrować poszczególne kategorie w sklepie i sprawdzać jak się zmienia sprzedaż.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał S
luty

Wschodząca Gwiazda

Nie jestem pewien, co masz na myśli pod pojęciem "największy ruch" w odniesieniu do kategorii produktów, czy chodzi Ci o liczbę transakcji, czy może o przychody ze sprzedaży w danej kategorii. 

Ale bez względu na to, co chcesz przedstawić najlepsza do tego będzie tabela przestawna w której w wierszach będziesz mieć kategorie produktów, w kolumnach poszczególne miesiące, a jako wartości sumę (np. ilości transakcji w danym miesiącu w danej kategorii lub przychody ze sprzedaży produktów w danej kategorii w określonym miesiącu).

Niestety takiej tabeli w Analytics bezpośrednio nie zrobisz. Możesz jednak zrobić raport niestandardowy, w którym jako wymiary dodasz "Miesiąc" oraz "Kategoria produktów" (lub Kategoria produktów (Ulepszone e-commerce)) a jako dane wybierzesz "Transakcje" lub "Przychody z produktu" (w zależności co Ciebie interesuje).

Taki raport niestandardowy przedstawi Ci wybrane przez Ciebie dane w rozbiciu na poszczególne kategorie produktów i miesiąc kalendarzowy. Ale niestety jest on mało czytelny. Możesz jednak go wyeksportować do excela lub arkuszy Google i tam zrobić sobie ładną tabelę przestawną prezentującą dane w postaci takiej, jak napisałem na początku.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki Tomaszu. 
Sprawdziłem to co mi napisałeś i wszystko działa tak jak chciałem. 
Pozdrawiam 

Magister ✭

@Michał S, wydaje mi się, że raport który opisał Tomek jest stosunkowo prosty do zrobienia w Google Data Studio - https://support.google.com/datastudio/answer/7516660?hl=pl. Zajrzyj, może Ci to zaoszczędzić sporo czasu. 

Wschodząca Gwiazda

Jak ktoś pracuje już z DS to faktycznie może być łatwiej i taki raport można już wykorzystywać cały czas bez konieczności eksportowania danych.

Tomasz Ciepłucha