Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie pól formularza za pomocą zmiennych wbudowanych

Student ✭ ✭

Chcę za pomocy widoku przepływ zdarzeń przeanalizować formularz rejestracji konta. 

Cele:

- wskazanie miejsc, w których najczęściej występują błędy walidacji liniowej pól formularza i rodzaju błędów

- wskazanie rozbieżności w stosunku do przyjętego schematu wypełniania formularza

- wskazanie błędów walidacji całego formularza oraz ilości konwersji celu

Do śledzenia formularza zastosowałem śledzenie formularzy, jednak nie wziąłem pod uwagę sytuacji, w której klient porusza się po polach używając tabulatora. W jaki sposób śledzić formularz aby uwzględnić poruszanie się po formularzu z użyciem tabulatora?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Śledzenie pól formularza za pomocą zmiennych wbudowanych

Wschodząca Gwiazda

Możesz wykorzystać zdarzenie onblur, które wywoływane jest gdy pole traci focus Emotikon: Szczęśliwy

<input type="text" name="pole"  onblur="..kod lub funkcja.." />

Jeżeli robisz to przez GTM to możesz stworzyć tag z kodem HTML i podczepiać to do pól formularza dynamicznie, ogólnie szczegóły zależą już od konkretnej implementacji formularza.

Tomasz Ciepłucha

Śledzenie pól formularza za pomocą zmiennych wbudowanych

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe instrukcje? Jak wyglądałby kod dodany w formie tagu html przez GTM. Jak dodany w kodzie strony do konkretnego pola formularza.?

Przykładowe pole formularza

<input type="text" name="lastname" class="text default" id="lastname" data-validation="required custom" data-validation-error-msg-required="To pole jest wymagane."  data-validation-error-msg="Wprowadzono nieprawidłowy znak" data-validation-regexp="^([^!@#,$ //*+%ò\\]+)$">

Czy zdarzenie onbblur jestem w stanie wykorzystać do śledzenia zaznaczania/odznaczania checkboksów?