Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie odnośnika na subdomenę

Student ✭

Cześć!

Mam z problem z użyciem śledzenia zdarzenia. Chodzi o kliknięcie w ahref, który kieruje na subdomenę mojej strony. W jaki sposób mogę zbadać klikalność tego linku. Po przez onclick="ga('send', 'event' itp."?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam P
października 2016

Dot.: Śledzenie odnośnika na subdomenę

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Na stronie masz stary, klasyczny kod śledzący.

W związku z tym musisz albo zaktualizować kod do wersji Universal, albo zamiast onclick="ga('send','event'...)" musisz wstawić:

onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'przejście', 'click', 'panel rejestracyjny'])"

i będzie działać.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zerknij na ten temat odnośnie śledzenia zdarzeń

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zarzadzanie-kontem-uzycie/Sledzenie-zdarzenia-w-Google-Ana...

Jeśli nadal będziesz miał pytania to zapraszamy Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Student ✭

1. Stworzyłem cel w GA

2. Wrzuciłem to do kodu:

<a href="link do subdomeny" onclick="ga('send', 'event', 'przejście', 'click', 'panel rejestracyjny');"><span>Rejestracja</span></a>

3. Po kliknięciu w link przechodzę do zdarzeń na żywo w GA, ale niestety nie pokazuje mi takiego zdarzenia

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adam jakiego kodu analytics używasz? Universal czy klasycznego? Jeśli nie wiesz to podaj tu nazwę strony www, bądź wejdź w usługę na Google Analytics i znajdź kod analyticsa - wrzuć go tu.

Jako cel konwersji utworzyłeś zdarzenie? Odpowiednio uzupełniłeś kategorie itp.?

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

1. Cel jest po to, by mierzyć konwersje i możesz go definiować na bazie zdarzenia. Jednak to różne pojęcia.
2. Czy na stronie masz standardowy kod Analytics?
3. Czy na tym widoku masz zdefiniowane jakieś filtry, np. wykluczone Twoje IP?

Student ✭

Używam Universala.

Oto jak stworzyłem cel.

Bez tytułu.png

Student ✭

Widok jest "czysty". Nie ma żadnych filtrów i wykluczeń

Wschodząca Gwiazda

Będzie najszybciej, jeśli podasz adres strony z tym przyciskiem, który chcesz śledzić.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli kod Analytics jest i zbierają się sesje to sprawdź jeszcze zdarzenia w widoku na żywo w zakładce "Ostatnie 30 minut".

Student ✭

http://www.akademiareissa.pl/

Górny prawy róg "Rejestracja" 

Najlepszy Współtwórca

Gdzie wdrożyłeś ten kod związany ze zdarzeniami? Ja go w kodzie strony przy tym przycisku nie widzę.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam P
października 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Na stronie masz stary, klasyczny kod śledzący.

W związku z tym musisz albo zaktualizować kod do wersji Universal, albo zamiast onclick="ga('send','event'...)" musisz wstawić:

onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'przejście', 'click', 'panel rejestracyjny'])"

i będzie działać.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Zapomniałem dodać, że po zmianie kodu na Universal będziesz mógł śledzić domenę główną i subdomeny za pomocą tego samego kodu śledzącego w ramach jednej usługi i wówczas nie będziesz musiał w ogóle konfigurować zdarzenia na przycisku i celu na podstawie zdarzenia tylko wystarczy cel na podstawie adresu.

Chyba, że nie chcesz mieć wspólnego śledzenia, ale wg. mnie było by to bardzo dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Ok. Wdrożyłem i wszystko działa Emotikon: Szczęśliwy

Można to zobaczyć w Zachowanie - Zdarzenia? Na razie nic tam nie ma. Należy poczekać 24h?

Wschodząca Gwiazda

Po jakichś 15 minutach teoretycznie powinieneś już mieć coś w raportach, tylko upewnij się, że masz wybrany zakres dat na dzisiejszy dzień.

Tomasz Ciepłucha