AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 218 forumowiczów jest online
Obecnie 218 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie liczby transakcji Moduł E commerce

Student ✭

Witam,

Klient zainstalował skrypt ecommerce. Wygląda na to, że zlicza poprawnie transkacje na GA, ale niestety nie widzę skąd przyszedł klient. Wszędzie mam info "direct", choć wiem, że miałam transakcje z ruchu cpc. W czym może być problem? Jak sądzicie?

Dzięki za pomoc!

Kijek
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Śledzenie liczby transakcji Moduł E commerce

Najlepszy Współtwórca

Za dane o źródle ruchu odpowiada ciasteczko i kod który może go odczytać. Za dane o trensakcji odpowiada kod e-commerce, który na podstawie UA i daych z cistaeczek przesyła dane na odpowiednie konto jeśli te dane nie zostaną przekazane w ciasteczku lub nie da się go odczytać to dane o transakcji zostaną przesłane bez informacji o źródle ruchu.

Spotkałem się juz z takimi przypadkami i powodem był zniekształcony kod Analytics na stronie transakcji lub na jednej z wcześniejszych podstron koszyka.

Możesz sprawdzić wybrane podstrony np pierwszą stronę koszyka w G. Analytics w raporcie treści z jakich źródeł docerają tam użytkownicy czyli zamiast testu wykonać śledzenie w Analytics gdzie tracona jest informacja o źródle ruchu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Aby prawidłowo identyfikować źródło ruchu cpc musisz połaczyć konto Adwords i Analytics poprzez:
- płączenie konta z poziomu AdWords,

- zastosowanie kosztów do odpowiedniego profilu,

- włączenie automatycznego tagowania na koncie AdWords.

Jeśli wykonałeś te kroki a problem występuje sprawdź na jaką stronę kierujesz ruch z cpc i czy w Twoim sklepie nie ma wewnętrznego przekierowania z tego url'a na inny adres, które nie przekazuje tagu lub go zmienia zanim ten tag zostanie odczytany przez G. Analytics.

Sprawdx ponadto poprawność kodu Analytics (zgodność z oryginalnym) i czy umieszczony jest prawidłowo.

Student ✭
Wykonałam kroki jak piszesz. Wyjaśnij mi tylko co masz na myśli pisząc "zastosowanie kosztów do odpowiedniego profilu"?

Nie ma przekierowanie na inne adresy url. Wszystko dzieje się w domenie. Na GA widzę wszystkie transakcje, jedynie źródła są wszystkie z directu, co nie jest możliwe. Na bank są z organica, a o cpc to już nie wspomnę.
Kijek

Najlepszy Współtwórca

W panelu administracyjnym konta G. Analytics (karta Administrator), w kolumnie konto wejdź w ustawienia "łaczenie kont AdWords" i przypisz dane z połączonego konta AdWords do wybranego profilu lub profili Twojej witryny (kolumna "użycie w Analytics").

Student ✭
to już miałam ustawione właśnie. widzę dokładnie na jakie frazy mam wejścia etc. na Adwords śledzę konwersję kodem Adwordsa.

Na GA to co innego - skrypt e commerce to inny skrypt i w tym mam problem. Na GA w etykiecie Ecommerce widzę transakacje, kwoty ale widzę tylko jedno medium transakcji (direct) co jest niemożliwe, bo ejstem pewna że mam transakcjie z Adwordsów. W tym mam problem Lechu.
Kijek

Najlepszy Współtwórca

Wykonałaś kroki o których pisałem, a co z kodem G. Analytics?

Jest prawidłowy i we właściwym miejscu?

Student ✭
tak, wszystkie dane zliczają się poprawnie.
widzę wszystko, jedynie transkacji w etykiecie google adwords na ga śledzone kodem e commerce. i w etykiecie e commerce mam jedno źródło transakcji - direct.
Kijek

Najlepszy Współtwórca

Nie pytałem o dane lecz o kod Google Analytics i jego lokalizację. W szczególności dotyczy to strony konwersji.

Student ✭
Jeśli konwersje są zliczane - są szczegółowe dane a jedynie źródło transakcji jest niepoprawne to wnioskuje że kod jest właściwie umiejscowiony. a gdzie powinien być dokładnie?
Kijek

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

...a może używasz zaawansowanych segmentów i dlatego raporty uwzględniają tylko direct?

bezp.jpg

Student ✭
nie Tofiku, to na bank nie to.
dobrze przesłałam support do programisty dot. modyłu ecommerce https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/gaTrackingEcommerce, prawda?
Kijek

Najlepszy Współtwórca

Za dane o źródłach odwiedzin odpowiedzialny jest kod G. Analytics. Powinien być on umieszczony na końcu sekcji HEAD tuż przed jej zamknięciem </head>

Student ✭
i tak jest, dokładnie.
Kijek

Najlepszy Współtwórca

W takim razie należy za pomocą testowej transakcji zaobserowowć na każdym kroku poczawszy od wyśwetlenia strony docelowej aż do zliczenia transakcji zawartość ciasteczka zawierającego źródło ruchu.
Na którymś etapie (podstronie) dochodzi do jego zniekształcenia lub nie jest możliwe odczytanie zawartości.

Student ✭
Jeśli dochodzi do zniekształcenia to jakim sposobem transakcje ze szczegółami są w GA - jaki produkt, za ile, w jakiej ilości. Jedynie źródła nie ma wskazanego?
Kijek