Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skąd transakcja

Student ✭

Witam, mam pewien problem z kontem Analytics. Pomimo bardzo znikomego ruchu wiele transakcji wyświetla się jako transakcje z organica. Strona jest bardzo nowa więc wydaje mi się, że nie jest możliwe, żeby tak wiwele transakcji pochodziło z tego źródła. Ponad to np. transakcja liczona jest z Organica, ale jak wezmę za cel dodanie do koszyka, to pokazuje, że dodanie do koszyka jest z innego źródła. Jak sprawdzić poprawność tych danych? Czy możliwe, że rych z Organic to tak naprawdę ruch z AdWords?

Skąd transakcja

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Krystian,

Na poczatek podrzuc strone.

Zobaczymy czy kod jest dobrze osadzony.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Skąd transakcja

Wszechwiedzący ✭

Cześć Krystian Emotikon: Szczęśliwy

Krzysiek ma rację, "podrzucenie strony" ułatwi diagnozę i da nam dodatkowe, przyjemne zajęcie. Zanim jednak zdecydujesz się na tak dramatyczny krok mogę zasugerować, że przyczyną zamieszania może być brak ustawienia automatycznego tagowania na "tak" - bo wtedy właśnie ruch z AdWords pokazuje się jako Organic.

________
Booguś

Skąd transakcja

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Racja Boogus :-)

Warto tez zerknąć czy Analytics jest połączony z AdWords.

Więcej o łączeniu kont tutaj:

https://support.google.com/analytics/answer/1033961?hl=pl

A dopiero później podrzucać nam stronkę ;-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Skąd transakcja

Nowicjusz ✭

Mam podobny problem, ale nie moge podrzucić strony niestety. AdWords jest połączony prawidłowo. Booguś, podpowiesz jak sprawdzić ustawienia automatycznego tagowania na "tak"  ? 

Skąd transakcja

Wszechwiedzący ✭

Skąd transakcja

Nowicjusz ✭

Mam ustawione na tak, a Anlytics dalej szwankuje. 

Skąd transakcja

Wszechwiedzący ✭

Jeśli pomimo tego ustawienia wejścia z AdWords są widoczne jako Organic to inną przyczyną może być ucinanie parametru gclid przez serwer strony. 

________
Booguś