AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Segmentacja użytkowników w Google Analitics

Nowicjusz ✭

Witam,

Chciałbym posegmentować sobie klientów. Jak powinienem skonstruować segment aby wyodrębnić klientów którzy u mnie kupili?

Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam  

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomek D
lipca 2016

Dot.: Segmentacja użytkowników w Google Analitics

Najlepszy Współtwórca
Tak.
Mozesz ustawic segment i ich podejrzec w raporcie Eksplorator uzytkownika

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz skonfigurowany ecommerce to taki segment jest już utworzony domyślnie i nazywa się sesje z transakcjami2016-07-12 10_57_27-Kanały – Analytics.png

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź.

Ja natomiast próbując ustawiać to po swojemu ustawiłem takie coś. Czy popełniłem błąd? Co tak naprawdę wyodrębnia mi ten warunek?

klienci kupili.jpg

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wygląda ok, a różnią sie dane od tego ustawionego systemowo?

edit - przeniosłem temat do bardziej odpowiedniego działu

Nowicjusz ✭
Dziękuję za przeniesienie do odpowiedniego działu. Generalnie jest różnica ponieważ ja ustawiłem Użytkowników którzy mają transakcje na użytkownika większą od 1. W segmencie systemowym jest Filtr Sesje w których transakcja na sesje jest większa od 1. Statystyki są różne.

Tylko która jest bliższa liczbie klientów którzy zakupili? Jeden użytkownik może wygenerować dużo sesji. Wydaje mi się, że użytkownicy, którzy mają transakcję na użytkownika większą lub równą 1.

Najlepszy Współtwórca
Panowie, sesji jest wiecej niz uzytkownikow, bo uzytkownicy moga kilka razy wejsc na strone. Stad jest podzial per uzytkownik i per sesja. Jak wyciagacie dane per sesja to zbior dotyczy tylko danej sesji (1 wizyty, podczas ktorej byl spelniony warunek segmentu). Nastomiast jak robimy to uzytkowniku to system patrzy na wszystkie sesje danego uzytkownika, ktore spelniaja warunek segmentacyjny.

Nowicjusz ✭
Czyli dobrze rozumuję że na pytanie:
Ilu klientów dokonało zakupu na mojej stronie powinienem ustawić Użytkownik ->transakcje na użytkownika-> większe lub równe 1 (czyli tak jak ustawiłem powyżej).
Wówczas GA powinien pokazać mi tylko tych użytkowników, którzy mają przynajmniej jedną transakcję (czyli są klientami, którzy kupili), niezależnie w ilu sesjach.

?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomek D
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
Tak.
Mozesz ustawic segment i ich podejrzec w raporcie Eksplorator uzytkownika