AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

ROAS moduł e-commerce

Nowicjusz ✭

Witam.

Czy na potrzeby strategii ROAS, mogę zaimportować dane sprzedaży z Google Analytics, czy w Adwords'ie muszę dodatkowo (osobno) konfigurować wartości konwersji? 
Będę wdzięczny za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: ROAS moduł e-commerce

Najlepszy Współtwórca
W zaleznosci od strategii ROAS IMHO lepiej bazowac na najbardziej szczegolowych danych czyli np. na danych sprzedazowych, transakcji z modulu e-commerce w Google Analytics.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
W wymaganiach dla tej strategii jest tylko informacja, że trzeba konwersjom przypisywać wartość, jednak nie ma restrykcji, że wartość ta ma być przypisana w AdWords.
W związku z tym wydaje mi się, że możesz korzystać z danych o wartości konwersji pochodzących z Analytics.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
W zaleznosci od strategii ROAS IMHO lepiej bazowac na najbardziej szczegolowych danych czyli np. na danych sprzedazowych, transakcji z modulu e-commerce w Google Analytics.

Nowicjusz ✭ ✭
Witam,
chciałbym wrócić do tematu Emotikon: Szczęśliwy
Otóż mam ten sam problem. Ustawiłem import konwersji z Analyticsa z ich wartościami, gdzie moduł ecommercowy skonfigurowany i system importuje tylko ilość konwersji, ale niestety nie przypisuje im ich wartości. Czy jest to jakiś błąd w kodzie, czy coś źle połączyłem? Czy może jednak trzeba konwersje przez AdW ustawić żeby to działało dobrze?

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli moduł e-commerce działa Ci prawidłowo (tzn. w Analytics są dane dot. sprzedaży) to dane te można importować w AdWords włącznie z wartością konwersji.

Rozumiem, że masz zaimportowane w AdWords transakcje z Analytics i podczas konfigurowanie konwersji wybrałeś opcję: Wartość tego działania powodującego konwersję jest określana w Analytics?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
W Analytics są dane dotyczące sprzedaży, tutaj wszystko działa dobrze.

Konwersje zaimportowałem bezpośrednio z zakładki Google Analytics w panelu konwersji w AdWords i zaznaczyłem "The value of this conversion action is managed in Analytics.
Use the currency provided with the value in Analytics". Chyba to jest to samo co ty podałeś.

Problem w tym że importuje tylko liczbę transakcji, ale nie importuje ich wartości.

Wschodząca Gwiazda
Tak, tylko u mnie w konfiguracji nie ma zaznaczonej opcji "Use the currency provided with the value in Analytics".
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Ooo, a to ciekawe...
Może to dlatego że konto u mnie prowadzone w euro, a wartości konwersji w zależności od rynku mogą być w różnych walutach?
Albo jednak nie w ten sam sposób importowaliśmy/dodawaliśmy konwersje. Czy ty dodawałeś konwersje z głównego menu klikając ten duży czerwony guzik z potem wybierałeś z opcji dostępnych "Import" czy bezpośrednio je importowałeś z zakładki Google Analytics?

Wschodząca Gwiazda
Z zakładki Google Analytics. Tam pokazują się wszystkie niezaimportowane do tej pory konwersje i wśród nich są transakcje (jeśli oczywiście są skonfigurowane w GA).
Natomiast nie zaznaczałem opcji dot. waluty bo zarówno transakcje jak i konto AdWords są w PLN, ale szczerze mówiąc to nie powinno mieć znaczenia.
Tak czy owak, wartości transakcji powinny się również importować do AdWords z Analytics i nie wiem, dlaczego ich nie ma u Ciebie.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
No to faktycznie dziwne. Spodziewałbym się że albo wszystko będzie importowane, albo nic, a nie tylko połowa rzeczy.
A masz u siebie ustawione Target ROAS bazując właśnie na tym imporcie?

Wschodząca Gwiazda
Nie. Nie korzystam z automatycznych strategii ustalania stawek. Ale wartości konwersji są dostępne w odpowiednich kolumnach, na które patrzę przy optymalizacji.
Tomasz Ciepłucha