Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pytanie o listy odbiorców i 2 opcje

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeśli mam na liście odbiorców użytkownika, który porzucił koszyk i lista ma okres członkostwa 360 dni, a na drugiej liście zbieram użytkowników dokonujących zakupu z okresem 360 dni, to jeśli ten sam użytkownik np. w kwietniu porzucił koszyk a w sierpniu coś kupił, to będzie na 2 listach czy na 1?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Będzie na 2 listach, chyba że zrobisz wykluczenie :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Ktoś może to potwierdzić? Wg mnie dana osoba będzie na 1 liście, ponieważ listy są generowane dynamicznie z weryfikacją cookies.

Wszechwiedzący ✭

Jeśli tworzymy sobie listy do tradycyjnego remarketingu wskazując url jako warunek dodania do listy to będzie tak jak napisał Rafał, czyli będzie na dwóch - jeśli nie zrobisz wykluczenia.

Jeśli natomiast mamy na myśli remarketing dynamiczny to ta osoba będzie na jednej liście ponieważ dokonanie zakupu wykluczy ją automatycznie z listy porzucających koszyk. A pisząc to samo, tylko z drugiej strony - lista porzucających koszyk nie zawiera pacjentów dokonujących zakupy.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Tak jak @Booguś piszę, zależy czy normalny czy dynamiczny, jeśli normalny i nie wykluczasz to na 2 listy trafi, jak dynamiczny, zależy na jaką stronę trafi.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Lista porzucony koszyk oparta na url ma postać w uproszczeniu:

url zawiera: koszyk.html 

i

url nie zawiera: dziekujemy.html

Więc użytkownik po dokonaniu zakupu przestaje spełniać drugi warunek.

Dlaczego więc miałby pozostać na liście?

Wszechwiedzący ✭

Może pozostać na liście jeśli tego elementu wykluczającego nie będzie. Wiele osób tak właśnie tworzy sobie listy dodając tylko warunki "zawiera", a pomijając warunki "nie zawiera", co oczywiście niekoniecznie jest dobrą praktyką.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

@Booguś ale, ale chwila! Jeśli celem jest przejście na stronę. I zalicza jako realizacje celu, to wykluczymy realizacje celu z listy remarketingowej reguła jeżeli i chyba po sprawie?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wszechwiedzący ✭

Tak - o ile dobrze Cię zrozumiałem, bo przyznam, że musiałem przeczytać kilka razy, żeby nadążyć za przedmówcą Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

@Booguś o wykluczenie realizacji celu reguła jeżeli mi chodziło.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Jeśli elementu wykluczającego nie ma to nie jest lista "porzucone koszyki".

Po czym wiesz, że koszyk porzucony? "Porzucił" czyli dodał do koszyka / wszedł do koszyka i nie kupił. Czyli nie był na dziękujemy... . Wiec lista "porzucone koszyki" to nie lista "koszyki". Emotikon: Szczęśliwy

Czyli chyba bardziej lapsus językowy niż AdWordsowyEmotikon: Szczęśliwy

Wszechwiedzący ✭

Lechu, masz oczywiście rację. Ja tylko ośmieliłem się rozważyć taki przypadek, ponieważ widuję takie listy porzuconego koszyka skonfigurowane niewłaściwie co jakiś czas (przez co listy mieszczą się w definicji porzuconego koszyka jedynie w intencji, a nie w czynach). Dodatkowo, miałem wrażenie, że o takiej sytuacji właśnie pisał Rafał w swoim drugim poście, a ja do tego starałem się nawiązać.

________
Booguś