Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przyporządkowanie konkretnego użytkownika do źródła wejścia

Nowicjusz ✭

Witajcie Emotikon: Szczęśliwy

Prowadzę obecnie kampanię dla klienta z sektora finansowego.

Zastanawiam się czy jest możliwość sprawdzenia źródła wejścia na stronę (np. słowa kluczowego z Adwords) konkretnego klienta , który złożył wniosek pożyczkowy (rozpatrzony pozytywnie). Chodzi o to, że sama konwersja- złożenie wniosku ma bardzo różną wartość i klient chciałby mieć możliwość sprawdzenia z którego konkretnego źródła (najczęście z jakich konkretnie słów kluczowych z Adwords) spływają najlepsze jakościowo wnioski.

Problem rodzi się w momencie szukania sposobu połączączenia danych klientów z witryny z danymi z Analytics.

Jak rozumiem za pomocą linków z URL buildera jestem w stanie przyporządkować klientów z konkretnych słów kluczowych Adwords do konwersji w Analytics ale co dalej? Jest jakiś (legalny) sposób, żeby ten temat ogarnąć?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał D
‎11-07-2018 13:33

Profesjonalista ✭

@Michał D czy użytkownicy, którzy składają wniosek o pożyczkę, to wpisują tam kwotę lub ją zaznaczają? Jeśli tak, to możesz wyciągać z tego kwotę i przekazać jako Wartość Celu.

Kolejna rzecz, to przypisując użytkownika do ostatniego słowa kluczowego, możesz dochodzić do złych wniosków. Ważna jest cała ścieżka użytkownika, która prowadzi go do Celu. Nie tylko ostatnie źródło (atrybucja Last Click).

Odnośnie dokładniejszej analizy wejść, to możesz przekazywać do swojego CRM np. ClientID, wtedy będziesz mógł sprawdzić sesje użytkowników, którzy otrzymali pożyczkę w GA. Tyle, że tutaj potrzebujesz pomocy programistów, aby coś takiego zrobili.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszechwiedzący ✭

Heja @Michał D,

Zacznijmy od początku.

W AdWords powinieneś widzieć, które słowo doprowadziło do konwersji.

O ile oczwiście masz włączone śledzenie konwersji.

Napisz w jakis sposób mierzysz konwersje.

I pomyślimy co dalej.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Hej dzięki za zaangażowanie Emotikon: Szczęśliwy. Śledzenie konwersji włączone jest na unikalny element frazy z URL na thank you page.  Nie ma problemu z zobaczeniem które konkretne słowo kluczowe doprowadziło do konwersji w Adwords. Problem w tym, że wartość konwersji dla firmy jest zależna od wysokości udzielonej pożyczki i nie wiem jak połączyć te wartości, czyli w jaki sposób powiązać "dobrego klienta" z systemu (tego który otrzymał pożyczkę) z klientami z Adwords.  Jak znaleźć z jakiego źródła ten "dobry klient" wszedł na stronę.

Wszechwiedzący ✭

Ciężki temat.

Niestety nie mam doświadczenia.

Może to?

https://developers.google.com/analytics/solutions/crm-integration

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał D
‎11-07-2018 13:33

Profesjonalista ✭

@Michał D czy użytkownicy, którzy składają wniosek o pożyczkę, to wpisują tam kwotę lub ją zaznaczają? Jeśli tak, to możesz wyciągać z tego kwotę i przekazać jako Wartość Celu.

Kolejna rzecz, to przypisując użytkownika do ostatniego słowa kluczowego, możesz dochodzić do złych wniosków. Ważna jest cała ścieżka użytkownika, która prowadzi go do Celu. Nie tylko ostatnie źródło (atrybucja Last Click).

Odnośnie dokładniejszej analizy wejść, to możesz przekazywać do swojego CRM np. ClientID, wtedy będziesz mógł sprawdzić sesje użytkowników, którzy otrzymali pożyczkę w GA. Tyle, że tutaj potrzebujesz pomocy programistów, aby coś takiego zrobili.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Przyporządkowanie konkretnego użytkownika do źródła wejścia

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

@Bartek KKliienci wybierają kwotę na którą wnioskują, ale nie jest to właśnie żaden wskaźnik, dopiero kwotę którą otrzymają. Trzeba te wartości z systemu przesłać do analitycs ale to już problem na później. Dzięki poczytam o tym i postaram się to ogarnąć.

Highlighted

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Tak się jeszcze zastanawiam nad tym.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, ze to co dzieję się po wysłaniu maila / formularza nie ma większego znaczenia / wpływu na optymalizację. I mogę zaryzykowac stwierdzenie, że nie jest to do tego potrzebne.

To co rzeczywiście się przydaje to segmentacja oferty według np. progów pożyczkowych.

Klient, który stara się 50 000 to ktoś inny niż ten, który stara się o 1 000.

Dla tego pierwszego warto podnieść stawkę na słowach kluczowych jęsli jest szansa go zdobyć.

Dla tego drugiego może nie koniczenie (szczególnie, ze koszt kliknięcia jest raczej wysoki w tej branży).

Jeśli klient jest elastyczny i masz możliwośc zaproponowania na poczatek edycji formularza tak abyś mógł ustalić osobne cele / konwersje w AdWords dla osobnych progów to wydaje mi się, że sprawa byłaby pomocna.

Czyli w zasadzie to o czym mówił @Bartek K.

Całość przyda się zarówno tobie (lepsza kontrola stawek) i klientowi (lepsza segmentacja rapotów).

Być może takie spojrzenie na sprawę coś ci pomoże. 

Jesli nie to chyba pozostaje szukać deweloperów z doświadczeniem w integracjach CRM <-> Analytics.