AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przychody ze zrealizowanego celu GA

Student ✭

Cześć,

mam zdefiniowany cel, w którym konwersją jest transakcja. Nie przypisałam do celu wartości pieniężnej. Chciałabym dowiedzieć się jakie przychody pochodzą z celu. Ścieżka celu pokazuje mi tylko informacje o tym ile razy cel został zrealizowany. Proszę o pomoc gdzie znajdę dane o przychodach z celu?

W konwersje --> ecommerce mam tylko informacje o całościowych przychodach z zakupów w serwisie.

Dziękuję 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Przychody ze zrealizowanego celu GA

Student ✭

Stworzyłam nowy segment, za pomocą którego chciałam sprawdzać przychody pochodzące z realizacji celu w module: konwersje --> ecommerce.

Chyba nie jest to dobry kierunek. Proszę o pomoc. Podejrzewam, ze jest to prosta sprawa. 

Screen z konfiguracji nowego segmentu 

nowy segment GA.jpg

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli do celu nie jest przypisana wartość to skąd Google Analytics ma wziąć wartość celu? Nie wyświetlisz informacji, której nie ma i w żaden sposób jej nie wykreujesz.

Jeżeli masz śledzenie e-commerce to napisz, po co Ci cel na transakcję?

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Przychody ze zrealizowanego celu GA

Student ✭

Cel na transakcję jest mi potrzebny, żeby śledzić drugą ścieżkę transakcji, która rozpoczyna się od zaimportowania pliku z listą produktów. Chcę oddzielić przychody realizowane standardowo przez "dodaj do koszyka" oraz te "importowane z pliku".

Specjalnie przy tworzeniu celu "importowane z pliku" nie przypisałam wartości pieniężnej, bo przy tworzeniu jest komunikat (podkreślone na czerwono na poniższym zdjęciu "w przypadku transakcji wyłącz wartość celu..." 

cel ecommerce.jpg

Student ✭

Najprawdopodobniej czegoś tutaj nie rozumiem i jeśli możesz mi krótko wytłumaczyć to będę wdzięczna

Najlepszy Współtwórca

Magda, a jak wejdziesz w raporty Konwersje -> E-commerce to nie mozesz odnalezc raportu z transakcjami (numerow zamowien)?

Student ✭

Nie, nie mogę znaleźć numerów zamówień dla celu o którym tutaj pisałam. Nie wiem w jaki sposób mam wydzielić przychody realizowane z celu zamówienia z pliku

Najlepszy Współtwórca

Przychody sa w Transakcjach w module E-commerce, a nie Celach. Jesli masz wlaczony modul E-commerce oczywiscie. 

Student ✭

Ok, czyli mam rozumieć, że nie uda mi się wyciągnąć informacji dotyczącej przychodów z celu zamówienie z pliku? Moduł ecommerce mam włączony. Szkoda, że nie mogę sprawdzić przychodów pochodzących ze źródła jakim jest utworzony cel. 

Najlepszy Współtwórca

Do tego sluza transakcje w Google Analytics, ktore sa bardziej akuratne niz cele.

Wschodząca Gwiazda

Magda - jeżeli dla celu, który definiujesz jako zamówienia z pliku są normalnie śledzone transakcje w module e-commerce i różnica pomiędzy tymi pozostałymi jest w ścieżce do celu to wystarczy, że stworzysz segment w którym jako warunki dasz np. Strona zawiera /adres_strony

gdzie /adres_strony zastępujesz stronę, którą wiesz że odwiedzają tylko użytkownicy składający "zamówienie z pliku".

Po utworzeniu tego segmentu będziesz miała w raportach Konwersje > Ecommerce dane o sprzedaży dokonanych tylko dla "zamówień z pliku".

Tomasz Ciepłucha