Obecnie 335 forumowiczów jest online
Obecnie 335 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problemy z konfiguracją celu

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, odkryłem ostatnio sytuację poniżej ze zdjęcia: 

Zamówienia .png

Widać, że użytkownicy kilkukrotnie wchodząc na stronę podziękowania za zakup za każdym razem odpalają cel związany ze złożeniem zamówienia. Konfiguracja celu wygląda następująco:

Zamówienie CEL.png

Moje pytanie a zarazem prośba do Was to - w jaki sposób można ustawić cel aby wielokrotnie uruchomienie strony z podziękowaniem za zakup nie odpalała go ponownie. Oczywiście jeśli macie jakieś inne sugestię, chętnie posłucham. 

Dzięki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Zamiast celu uzyj modulu e-commerce. 

Student ✭ ✭ ✭

Masz tu na myśli ilość transakcji w module, a nie ilość "złożonych zamówień"? 

Najlepszy Współtwórca

Nie. Mam tu na mysli liczbe zamowien. Kazde zamowienie ma inny numer wiec wtedy bedzie liczone per kazdy hit, a nie 1x na sesje jak cele. 

Student ✭ ✭ ✭

Wiem o co chodzi Emotikon: Szczęśliwy Dzięki wielkie za pomoc. 

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli kod modułu ecommerce będzie uruchamiany za każdym razem na stronie podziękowania po transakcji, to ta sama transakcja (z tym samym identyfikatorem) zostanie i tak policzona wielokrotnie. Więc w kwestii modułu ecommerce jest to przede wszystkim odpowiednia konfiguracja samego oprogramowania sklepu, by dane o transakcji wysyłały się tylko raz.

Natomiast co do konfiguracji celu to jeżeli sklep ma już tą własność, że kod ecommerce odpala się tylko raz na stronie podziękowania po transakcji, to można to wykorzystać i dopisać linijkę kodu (w module ecommmerce), która prześle dodatkową wirtualna odsłonę z unikatowym adresem, który normalnie nie występuje, na podstawie którego skonfigurujemy cel. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cel zostanie policzony tylko raz niezależnie od tego ile razy (w ilu różnych sesjach) ktoś wejdzie na stronę podziękowania.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Czasami mam wrażenie, że na tym forum jest bardzo mało użytkowników Emotikon: Bardzo szczęśliwy Dzięki @Tomasz_C za podpowiedź, podpytam jak i jaką linijkę kodu dopisać i dam znać jak mi poszły testy.