Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze śledzeniem konwersji PayU

Nowicjusz ✭

Temat pewnie poruszany milion razy, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie. 

Mianowicie: mam problem ponieważ ostatni cel konwersji ustawiony na analytics jest Finalny zakup, który jest zaliczany po wejściu przez użytkownika na thank you page (z payu przekierowanie idzie od razu po płatności) i jako źródło konwersji pokazywana zazwyczaj jest strona przez którą płacił użytkownik np.: platnosci.pl, eblik.pl... i tak dalej. Da się jakoś to odpiąć, żeby nie pokazywało w źródłach strony płatności, ale rzeczywiste miejsce przez które użytkownik wszedł na stronę? 

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel B
3 tygodni(e) temu

Dot.: Problem ze śledzeniem konwersji PayU

Magister ✭ ✭

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel B
3 tygodni(e) temu

Magister ✭ ✭

Problem ze śledzeniem konwersji PayU

Nowicjusz ✭

Problem w tym, że kod śledzenia mamy ten główny, który wkleja się do sekcji head, Globalny tag witryny (gtag.js). Tutaj chyba trzeba do kodu śledzenia dodać wykluczone witryny? 

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

W Twojej sytuacji nie ważny jest rodzaj zaimplementowanego kodu. Wszystkie witryny (m.in. bramki płatnicze) wykluczasz w sekcji "Lista wykluczeń stron odsyłających" - nic więcej.