Obecnie 311 forumowiczów jest online
Obecnie 311 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze sczytywaniem transakcji w Google Analytics (sklep Magento)

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Google Analytics nie pokazuje mi wszystkich transakcji które zostały dokonane na sklepie Magento. Różnica to około 15%. Nie potrafię znaleźć w tym żadnej reguły. Zdarza się że przez tydzień zlicza wszystko dokładnie i nagle jednego dnia brakuje np. dwóch. Czy ktoś może wie czym może to być spowodowane?

Pozdrawiam
Krystian

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian N
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Na pewno jakimś rozwiązaniem jest przesyłanie danych o transakcji w momencie przejścia do systemu płatności, a nie w momencie powrotu, ale tu oczywiście jest ryzyko, że ktoś przejdzie do płatności i z jakiegoś powodu nie zapłaci. Jeżeli takie sytuacje występują sporadycznie to ryzyko jest niewielkie i warto się zastanowić nad zmianą wdrożenia.

Ale taka zmiana wymaga ingerencji programistycznej we wdrożenie.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli transakcja przesyłana jest do GA w momencie powrotu z bramki płatności (a tak zazwyczaj jest) to może się tak zdarzyć, że część użytkowników po dokonaniu płatności on-line nie wraca na stronę sklepu i wówczas dane do GA nie są przesyłane.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Po naciśnięciu "Place Order" użytkownik jest automatycznie przekierowywany na "Thank You Page". Czy to nie wystarczy aby transakcja została zliczona?

Wschodząca Gwiazda

Podaj adres strony, jeśli możesz - łatwiej będzie zweryfikować, co może być nie tak.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wschodząca Gwiazda

Zrobiłem testowe zamówienie z płatnością wybierając metodę płatności PayU i zostałem przekierowany do na stronę PayU, a po drodze dane o transakcji się nie wysłały. Więc jest, tak jak napisałem, że dopiero po powrocie z bramki płatności transakcja się zlicza i jeśli ktoś nie wróci, to nie zostanie przesłana informacja o transakcji.

A tak przy okazji zwróciłem uwagę, że moduł e-commerce przesyła po drodze do GA zupełnie inne ceny niż jest faktyczna cena produktu w koszyku. Bez względu na to, czy mam wybrana walutę EUR czy PLN.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy da się jakoś rozwiązać ten problem czy trzeba się z tym zwyczajnie pogodzić?

Co do cen to dziwne, bo akurat ceny, o ile transakcja jest, się zgadzają.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian N
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Na pewno jakimś rozwiązaniem jest przesyłanie danych o transakcji w momencie przejścia do systemu płatności, a nie w momencie powrotu, ale tu oczywiście jest ryzyko, że ktoś przejdzie do płatności i z jakiegoś powodu nie zapłaci. Jeżeli takie sytuacje występują sporadycznie to ryzyko jest niewielkie i warto się zastanowić nad zmianą wdrożenia.

Ale taka zmiana wymaga ingerencji programistycznej we wdrożenie.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Wysyłać dane o transakcji do Analytics od razu po zaakceptowaniu zamówienia czyli tuż przed przejściem na zewnętrzny system płatności.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za pomoc!