Obecnie 272 forumowiczów jest online
Obecnie 272 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z dodaniem celu

Student ✭

Witam, chciałbym mierzyć konwersję na podstronie podziękowania za płatność i nie wiem jak dodać url, ponieważ wartość linku prezentuje się tak:

https://genuino.pl/zamowienie/{id_zamowienia}/platnosc-zaakceptowana  

Umieszczona jest w nim zmienna.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z dodaniem celu

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Cześć Krzysztof Emotikon: Szczęśliwy
Robi się to mniej więcej tak: https://support.google.com/analytics/answer/1116091?hl=pl#matchTypes
________
Booguś

Student ✭

Dziękuje Boguś za szybką odpowiedź, lecz dalej jestem w kropceEmotikon: Szczęśliwy

Na tych przykładach zmienna jest na końcu, a ja mam w środku, możesz mi napisać przykład na moim url?Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Krzysztofie, jeśli zmienia Ci się środek adresu możesz zastosować wyrażenia regularne przy podawaniu adresu miejsca docelowego.

Dla podanego przez Ciebie adresu napisał bym to tak:
/zamowienie/(.*)/platnosc-zaakceptowana

Powinno działać, musisz tylko pamiętać że w szczegółach celu trzeba wybrać opcję "Wyrażenia regularne".
Pozdrawiam,
Piotr Dębowski

Student ✭

Dziękuje Piotrze, wrzuciłem właśnie, zobaczymy, czy zadziałaEmotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Konfigurację celu możesz testować na danych historycznych z ostatnich 7 dni - w widoku konfiguracji celu.
Konfigurację wyrażeń regularnych możesz testować w raportach:
Zachowanie -> zawartość witryny -> wszystkie strony
za pomocą wyszukiwarki dostępnej pomiędzy tabelą raportu a wykresem po prawej stronie. Wklej tam wyrażenie i kontroluj jego działanie przez zawartość raportu po wyszukaniu.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

A czy da się sprawdzić, które pochodzą z Adwords? Oczywiście Adwords jest podpięty pod Analytics

Najlepszy Współtwórca
Jak konta są prawidłowo połączone to w raportach AdWords dostępnych w zakładce Pozyskanie będziesz mógł zobaczyć realizację celów dla poszczególnych kampanii / grup reklam / słów kluczowych.
Oczywiście możesz budować własne raporty, GA dla sesji z kampanii przypisze Ci właściwe realizacje celów, współczynniki, wartości.