Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z danymi e-commerce

Student ✭ ✭ ✭

Witam. Mam od pewnego czasu problem z danymi e-commerce. Na stronie są dwa kody śledzenia UA. Z uwagi na to, że używam GTM do obsługi zdarzeń, przeniosłem kody śledzenia właśnie do GTM. E-commerce może wysyłać dane do jednego konta, wiec ustawiłem tagowi z interesującym mnie kodem śledzenia wyższy priorytet - mimo to dane nie spływają do żadnego z kont. Co może być przyczyną?

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
września 2015

Dot.: Problem z danymi e-commerce

Magister ✭
Najpierw musisz dokonać modyfikacji na swojej stronie. Kod modułu e-commerce, który obecnie masz na stronie podziękowania za zakupy należy zastąpić kodem warstwy danych, pobierając te same informacje do zmiennych w odpowiednich miejscach. Kod warstwy danych musi być umieszczony przed kodem GTM w źródle strony. Następnie po zamianie kodu na stronie podziękowania, konfigurujesz GTM krok po kroku jak w linku, który Ci podałem wyżej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
Oprócz przeniesienia kodów GA do GTM, musisz również zmodyfikować kod modułu e-commerce do postaci "zrozumiałej" przez GTM:

Pod tym adresem przeczytasz więcej szczegółów odnośnie implementacji modułu e-commerce przez GTM:
https://support.google.com/tagmanager/answer/6106097?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭
Paweł, ale to rozwiązanie dot. chyba GTM w wersji 2, a ja mam problemy z wersją 1

[ Edytowane ]
Magister ✭

składnia warstwy danych, osadzanej na stronie, jest identyczna. Inaczej jedynie konfiguruje się GTM, tu masz przykład jak to wygląda w starym interfejsie:
http://www.optimizesmart.com/implementing-e-commerce-tracking-google-tag-manager/

Student ✭ ✭ ✭
Hmm, czy to wymaga zmiany w module e-commerce czy tylko w gtm? Podałeś mi rozwiązanie na tacy, ale trudno mi to ogarnąć ze zrozumieniem
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
września 2015

Magister ✭
Najpierw musisz dokonać modyfikacji na swojej stronie. Kod modułu e-commerce, który obecnie masz na stronie podziękowania za zakupy należy zastąpić kodem warstwy danych, pobierając te same informacje do zmiennych w odpowiednich miejscach. Kod warstwy danych musi być umieszczony przed kodem GTM w źródle strony. Następnie po zamianie kodu na stronie podziękowania, konfigurujesz GTM krok po kroku jak w linku, który Ci podałem wyżej.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki serdecznie