Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prestashop i błędne dane konwersji

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam problem z modułem e-commerce do presta który jest w standardzie - presta v 1.5.6.2, niestety przekłamuje dane pokazując przychody i ilości transakcji kilkukrotnie zawyżone, dodatkowo wskazując jedyne źródło przychodu direct. Ktoś się spotkał z takim problemem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Prestashop i błędne dane konwersji

Wschodząca Gwiazda

A czy dane o transakcji nie przesyłają się przypadkiem kilkukrotnie dla tej samej transakcji? Może jest gdzieś podwójny kod, może zainstalowane są dwie wtyczki Google Analytics.

Najlepiej to sprawdzić używając funkcji Record w Google Tag Assistant. Włącz rejestrowanie (przycisk Record na dole po lewej stronie po kliknięciu na Tag Assistant) zaraz po wejściu na stronę z jakiegoś konkretnego źródła np. z wyników wyszukiwania w Google i po zakończeniu rejestrowania wyświetl raport przełączając się na górze na kartę "GOOGLE ANALYTICS REPORT".

Na tej karcie jak zjedziesz na dół to będziesz mieć coś takiego jak Flow. To pozwala sprawdzić Twoją całą ścieżkę, która została zarejestrowana i wysłana dl GA i co dokładnie było wysyłane - ile hitów, jakie hity, itd.

Może to pomoże Ci zdiagnozować problem.

Tomasz Ciepłucha