Obecnie 157 forumowiczów jest online
Obecnie 157 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

PrestaShop 1.4.7.0

Nowicjusz ✭

Cześć,

Czytam już wiele wątkow, przeglądam wsparcie i pomoc - jednak dalej nie mogę znaleźć rozwiązania problemu - dlaczego moduł e-commerce nie pobiera mi danych ze sklepu?

Mam włączone w zakładce 

W module w Prescie tez nie wiele moge zrobić

Wiem, ze gdybym włączyła to dzisiaj to muszę poczekać aż zassa, aczkolwiek to jest włączone już dłuższy okres i nie wiem dlaczego mój GA wygląda tak : 

W panelu sklepowym widzę normalnie dokonywane płatności.

Pleeease help! 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

PrestaShop 1.4.7.0

Profesjonalista ✭

Cześć.

Możesz inaczej dodać grafiki? Nie wyświetlają mi się.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: PrestaShop 1.4.7.0

Nowicjusz ✭

okay, to jeszcze raz Emotikon: Szczęśliwy

1. Administracja GA:

ga1.PNG

2. Widok PrestaShop

ga2.PNG

3. Widok e-commerce w GA

ga3.PNG

PrestaShop 1.4.7.0

Profesjonalista ✭

Czy możesz podać adres strony?

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

PrestaShop 1.4.7.0

Nowicjusz ✭

PrestaShop 1.4.7.0

Wschodząca Gwiazda

Po złożeniu zamówienia Twój sklep nie wyświetla strony podsumowania po transakcji (na której normalnie wykonałby się kod GA przesyłające dane o transakcji) tylko następuje seria przekierowań:

z /modules/bankwire/validation.php na /order-confirmation.php... i następnie na history.php i ostatecznie na /logowanie?back=history.php

Ponieważ dzieje się to po stronie serwera kod odpowiedzialny za przesłanie do GA danych o transakcji po prostu się nigdzie nie uruchamia stąd w GA nie masz danych o transakcjach.

Tomasz Ciepłucha

PrestaShop 1.4.7.0

Nowicjusz ✭

okay czyli tak naprawdę rozwiązaniem problemu było by dodanie Thank You Page na stronie tak?

PrestaShop 1.4.7.0

Wschodząca Gwiazda

Występowanie adresu /order-confirmation.php sugeruje, że jest strona podziękowania, tylko niepotrzebnie użytkownik jest przekierowywany.

Według mnie jest jakiś problem techniczny w konfiguracji sklepu/serwera. Po wyeliminowaniu tych niepotrzebnych przekierowań dane o transakcjach będą prawdopodobnie wysyłane poprawnie.

Tomasz Ciepłucha