Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomiar konwersji

Student ✭

Witam, w witrynie mamy ustawione śledzenie formularza Contact Form 7, poprzez

on_sent_ok: "ga('send', 'event', 'formularz', 'wysłanie')" jednak zdarzenie nie jest zliczane.

Czy będzie miało tutaj znaczenie, że strona jest w subdomenie, skoro ruch generalnie jest na niej

zliczany? Z góry dziękuję za wskazówki.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Pomiar konwersji

Wschodząca Gwiazda

Najpierw trzeba ustalić, czy zdarzenie się w ogóle wysyła. W tym celu polecam skorzystanie z opcji "Record" we wtyczce Google Tag Assistant lub z wtyczki Google Analytics Debugger.

Jeżeli zdarzenie się przesyła, ale go nie widać w GA, wówczas albo trafia do niewłaściwej usługi, albo jest odfiltrowane.

Jeżeli się w ogóle nie wysyła to może być problem z implementacją.

Ostatnio spotkałem się z sytuacją w WP, że po wysłaniu formularza (też była używana wtyczka contact form 7) strona się przeładowywała i zdarzenie nie było uruchamiane. Może więc masz tak samo?

Poza tym na stronie contact form 7 w dokumentacji jakiś już czas temu wyczytałem, że taka metoda on_sent_ok będzie wycofana za jakiś czas, wprawdzie z końcem roku, ale może już teraz warto pomyśleć o nowym sposobie implementacji:

Tu jest więcej informacji:

https://contactform7.com/tracking-form-submissions-with-google-analytics/

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Pomiar konwersji

Student ✭

Hej, dzięki za wyczerpującą wiadomość.

Zrobiłam test przez GA Debugger i mam takie info:

gadebug.jpg

Czy to będzie jakiś problem z implementacją właśnie?

Może jakaś wtyczka blokuje wysyłkę zdarzenia?

Kiedyś miałam taki przypadek z SEO Yoast.

Pomiar konwersji

Wschodząca Gwiazda

Taki komunikat błędu jest wówczas, gdy masz niestandardową nazwę obiektu śledzącego.

Zajrzyj do źródła strony i odszukaj linijkę zaczynającą się od:

ga('create', 'UA-XXXXX-Y'....

i zobacz, czy nie ma tam jako jednego z parametrów dodatkowo określonej nazwy obiektu śledzącego, np.

ga('create', 'UA-XXXXX-Y', 'auto', 'myTracker');

Wóczas przy wysyłaniu odsłony będzie:

ga("myTracker.send","pageview");

i przy wysyłaniu wszelkich innych danych też trzeba posługiwać się tą nazwą obiektu (w przykładzie powyżej nazwa obiektu śledzącego to myTracker).

Sprawdź jaka jest nazwa obiektu śledzącego u Ciebie i zmodyfikuj kod przesyłający zdarzenie:

on_sent_ok: "ga('trackerName.send', 'event', 'formularz', 'wysłanie')"

podstawiając powyżej Twoją nazwę obiektu w miejsce trackerName.

Tomasz Ciepłucha