AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 120 forumowiczów jest online
Obecnie 120 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odeslania własne

Nowicjusz ✭

Cześć,

Próbuje zmierzyć się z własnymi odesłaniami, które zaburzają nam dane (wszystkie konwersje wpadają do Referral/nazwa_domeny). Sprawdziłem ewentualne problemy i rozwiązania z tych wątków: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Filtry-i-wykluczenia/Odeslania-z-wlasnej-witryny/td-p/3885..., https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Filtry-i-wykluczenia/odeslania-z-wlasnej-domeny/td-p/22880, https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Filtry-i-wykluczenia/Wlasne-odeslania/td-p/23995  i żadne z powyższych nie pasuje.

- strona ma poprawnie skonfigurowane przekierowania 301 z wszystkich wersji domeny na jedną;

- nie brakuje kodu GA na żadnej podstronie;

- problemy pojawiły się w momencie włączenia modułu e-commerce (wcześniej w Referralu nie było odesłań z własnej domeny);

- mniej więcej w czasie włączenia modułu e-commerce podłączyliśmy też dotpaya pod stronę (dotpay został od razu wykluczony w domenach odsyłających).

- zamówienie działa na jednej karcie (odsłony, bez zmiany url)

Jakieś pomysły co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Odeslania własne

Najlepszy Współtwórca

Na wszystkich podstronach macie kod Analytics? Włącznie z podstroną podziękowania, która być może pojawia się gdzieś po płatności dotpay?

Macie wykluczoną domenę dotpay.pl, czy również banki http://www.dotpay.pl/szybkie-przelewy-online/?

 

Dominik Myślak

Odeslania własne

Nowicjusz ✭

Kod jest na wszystkich podstronach - testowaliśmy to wiele razy pod tym kątem. Wykluczona jest tylko dotpay, aczkolwiek nawet jak złoży się i potwierdzi zamówienie bez wchodzenia na płatności (czyli wypełni formularz z przesłaniem na maila danych do przelewu) to konwersje tez wpadają do Referral.

Odeslania własne

Najlepszy Współtwórca

Nie tagujecie ręcznie czegoś?

Dominik Myślak

Odeslania własne

Nowicjusz ✭

Nie tagujemy ręcznie, zastanawiam się czy te wirtualne odsłony podczas wypełniania formularza czegoś nie gubią. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- przez te 4 miesiące zliczania konwersji pojawiło się parę zamówień z witryny partnerskiej i jedna z Direct i te konwersja są prawidłowo przypisane. Dlaczego więc te z organica czy Adwords wpadają do Referral?

Odeslania własne

Najlepszy Współtwórca

Macie poprawnie połączone konto AdWords i analytics? Nie odpowiadaj, tylko sprawdź Emotikon: Szczęśliwy

Przejrzyj dokładnie implementacje wirtualnych odsłon i zdarzeń, czy coś nie nadpisuje sesji.

Dominik Myślak