AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 111 forumowiczów jest online
Obecnie 111 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy widok a wyświetlanie celów per źródło

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, ustawiłem cele kampanii w nowym widoku. W ustawieniach źródeł mam podobne ustawienia jak w innych widokach, gdzie rezultaty mogę oglądać per źródło (Organic, facebook itd.). W nowym widoku nie widzę jeszcze źródeł, gdy przechodzę do wyświetlania per źródło (w menu po lewej). Czy to kwestia spłynięcia pierwszych wyników po jakimś czasie? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz W
czerwiec

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Już nie trzeba. Załapałem o co chodzi ;-)

Poczekaj do jutra to razem z ruchem na stronie, pojawią się kanały.

A na przyszłość, aby wstawić obrazek kliknij "PEŁNA WERSJA EDYTORA ODPOWIEDZI" i tam będzie opcja zdjęcia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Łukasz,

Nowo utworzone cele nie działają wstecz.

W związku z tym dane zobaczysz dopiero gdy użytkownicy zaczną wykonywać pożądane akcje.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Cześć,

to absolutnie rozumiem. Chodzi mi bardziej o to, czy wyświetlą się wtedy po źródłach właśnie. Czyli Organic, Facebook i cokolwiek, skąd ruch może przyjść. W ustawieniach źródeł widzę te źródła, więc czekam na pierwsze wyniki, aby mieć 100% pewność, że zobaczę je per źródło w odpowiednim oknie, gdzie teraz jest pusto. Praktycznie sam sobie odpowiadam, ale wolałem się upewnić, czy na pewno tak jest.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Nie dokonca rozumiem.

Możesz wkleić zrzut ekranu?

Edycja:

Po utworzeniu nowego widoku będzie pusto dopóki (dla danego kanału) nie pojawią sie nowe sesje.

Innymi słowy nowo utworzony widok nie pojawia się z danymi wstecz.

Stąd brak podziału na źródła.

Nowicjusz ✭

Taką właśnie mam nadzieję(apropo "Po utworzeniu nowego widoku będzie pusto dopóki (dla danego kanału) nie pojawią sie nowe sesje.").

Nie wiem jak tu wrzucić screena. Chodzi mi o wyświetlanie danych po lewej w panelu: Acquisition>All Traffic>Source/Medium

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz W
czerwiec

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Już nie trzeba. Załapałem o co chodzi ;-)

Poczekaj do jutra to razem z ruchem na stronie, pojawią się kanały.

A na przyszłość, aby wstawić obrazek kliknij "PEŁNA WERSJA EDYTORA ODPOWIEDZI" i tam będzie opcja zdjęcia.

Dot.: Nowy widok a wyświetlanie celów per źródło

[ Edytowane ]
Magister ✭

Chyba najprościej będzie gdy zrobisz to w taki sposób:

1.png2.pngWydaje mi się, że gdy pokażesz screena, dużo łatwiej będzie można zrozumieć co masz na myśli Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Jasne, że łatwiej. Dzięki. A że tej opcji nie zauważyłem, to ciężko wytłumaczyć Emotikon: Mrugający chyba pośpiech.