Obecnie 131 forumowiczów jest online
Obecnie 131 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowe Transakcje Zakupu

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam pytanie w jaki sposób ustawić segment / warunek w Analytics - żeby przefiltrować nowe transakcje zakupu (ecommerce) - chodzi mi o użytkowników, którzy dokonują zakupu po raz pierwszy - nowi użytkownicy nie do końca pomagają to rozwiązać, bo 1 zakupu mogą też dokonać użytkownicy powracający na stronę, chodzi o ustawienie tego, żeby widać nowy / 1 zakup bez względu na użytkownika. Da się tak czy nie? 

Będę wdzięczny za pomoc.

Nowe Transakcje Zakupu

Magister ✭

Nowy Segment -> Warunki -> Filtr zmień na Użytkownicy -> Transakcje na użytkownika = 1 

Nowe Transakcje Zakupu

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nowe Transakcje Zakupu

Nowicjusz ✭

Dzięki, ale nie wiem czy to do końca są te dane, bo taki segment już ustawiałem. 

Przy ustawianiu Transakcje na użytkownika = 1 pokazuje mi o 64% więcej transakcji niż faktycznie było (nowych transakcji zakupu - tu mam na myśli użytkowników, którzy kupili po raz pierwszy) - moim zdaniem wynika to z tego, że pokazywane są wszystkie zakupy, które obejmowały tylko 1 transakcję, a nie tylko te nowe, od kupujących pierwszy raz. 

Czy da się to jakoś obejść?