Obecnie 796 forumowiczów jest online
Obecnie 796 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niestandardowy wymiar i ecommerce

Student ✭

Hej,

mam szybkie pytanie. Czy mogę połączyć niestandardowy wymiar z danymi e-commerce (zwykły moduł ecommerce). Moim zdaniem się nie da ale chcę się upewnić bo być może jest na to jakiś sposób. Chodzi mi o łączenie danych w raportach.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
marzec

Najlepszy Współtwórca

Chyba najwygodniej będzie stworzyć segment z Twoim warunkiem (np parametrem w url'u). Przeglądać możesz wtedy dowolne raporty i porównywać użytkowników czy sesje z udziałem wybranej strony czy parametru i bez.

Możesz przeglądać wtedy dane np w klucza:
- wszyscy użytkownicy,

- widzieli byli na stronie z parametrem,

- nie byli na stronie z parametrem

Natomiast dodając wymiar dodatkowy strona do raportu np źródeł pozyskania, ogromnie skomplikujesz raport zamiast go uprościć, bo wyświetlisz wszystkie strony użytkowników, którzy przybyli z poszczególnych źródeł.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭

O jakim wymiarze mowisz i o jakich danych?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

Dokładnie mam na myśli niestandardowe wymiary (tworzone przez użytkownika - moje są np. wyciągane z url) i dane e-commerce np. transakcje, przychody.

Ale wiem, że generalnie są jakieś wymiary (nawet z tych wbudowanych), które nie działają z danymi e-commerce. Tylko nie wiem jakie i nie wiem gdzie i jak szukać.

Profesjonalista ✭ ✭

@Anna K Dalej nie do końca wiem o jakich wymiarach mówisz, w związku z tym ciężko mi Ci pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

W raportach standardowych możesz je dodać jako wymiar dodatkowy. Są widoczne na liście rozwijanej pod nazwą ustawioną przez Ciebie podczas konfiguracji danego wymiaru.

Dot.: Niestandardowy wymiar i ecommerce

Student ✭

OK. Przepraszam ale nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć. Odwołam się do przykładu. Trochę innego ale mniej więcej o to chodzi.

Kiedy tworzę raport niestandardowy bądź do standardowego dodaję dodatkowy wymiar i dodaję wymiar: strona, transakcje to nie mam widocznych danych dot. przychodów.

qq.PNG

i stąd moje pytanie. Jeśli mam umieszczone w URL jakieś info, które chcę połączyć z informacją dot. przychodów to nie jestem w stanie zrobić tego w inny sposób jak umieścić te dane w module ecommerce? Bo url nie jestem w stanie wykorzystać? Czy też jest na to jakiś sposób? Jakie dane możemy łączyć z ecommerce, jakie nie?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna K
marzec

Najlepszy Współtwórca

Chyba najwygodniej będzie stworzyć segment z Twoim warunkiem (np parametrem w url'u). Przeglądać możesz wtedy dowolne raporty i porównywać użytkowników czy sesje z udziałem wybranej strony czy parametru i bez.

Możesz przeglądać wtedy dane np w klucza:
- wszyscy użytkownicy,

- widzieli byli na stronie z parametrem,

- nie byli na stronie z parametrem

Natomiast dodając wymiar dodatkowy strona do raportu np źródeł pozyskania, ogromnie skomplikujesz raport zamiast go uprościć, bo wyświetlisz wszystkie strony użytkowników, którzy przybyli z poszczególnych źródeł.