Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieprawidłowe zliczanie transakcji po wykonaniu płatności online

Student ✭

Witam,

Zauważyłem, że nie wszystkie transakcje opłacane płatnościami online są rejestrowane w GA. Mam podejrzenia, że to efekt wpięcia kodu pod podziękowanie za wykonaną transakcję PayU (powrót z PayU do witryny). Zgaduję, że użytkownicy po opłaceniu zamówienia nie czekają aż automatyczne odliczanie do powrotu zakończy się, ani nie klikają w przycisk "powrót". Czy to dobry trop? Jeśli tak, to czy jest jakieś optymalne rozwiązanie tego problemu?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

To bardzo dobry trop. Najlepszym rozwiązaniem jest automatyczne przekierowanie po jakimś czasie ze strony potwierdzenia płatności na Twoją stronę.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz duży współczynnik płatności do zamówień to można pokusić się o zliczanie transakcji nie w momencie powrotu z bramki płatności, a w momencie przejścia do niej. Wówczas nie ma ryzyka, że ktoś po dokonaniu płatności nie wróci do sklepu i transakcja się nie zliczy. To wymaga jednak zmian programistycznych w implementacji śledzenia. 

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Mam ten sam problem: transakcji ani przychodów z PayU nasz nowy sklep na PrestaShop też nie zlicza (1.6.1.9) nie wyświetla w Google Analytics. Zliczane są pobrania i i wpłata na konto. Nie jestem w stanie sprawdzic czy na pewno jest ustawione w PayU by przekierowało z powrotem na stronę sklepu, a klient nie pozwala na testowy zakup ( sic!).  Trzeba rozwazyc rozwiazanie podane niżej przez @Tomasz_C

Dot.: Nieprawidłowe zliczanie transakcji po wykonaniu płatności online

[ Edytowane ]
Magister ✭

Hej, to u mnie problem jest następujący:

Po wejściu klienta w formularz zamówienia, a następnie wybraniu płatności za pomocą tpay, użytkownik zostaje przekierowany na stronę płatności. Po uzupełnieniu danych i jej dokonaniu zostaje przekierowany na stronę z podziękowaniem za zamówienie.

I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że GA zlicza mi tę transakcję ze źródła Referral zaburzając tym samym prawdziwe źródło prowadzące do konwersji.  

Szkic.png

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego przypadku. 

Najlepszy Współtwórca

Mariusz dodaj do Listy wykluczeń stron odsyłających tpay.com (Administracja >> poziom usługi >> informacje o śledzeniu. Zrób to najpierw na jakimś testowym widoku - jeśli zadziała, to wdroż na widoku, który badasz.

Dominik Myślak

Magister ✭

Dzięki Dominik, zadziałało Emotikon: Szczęśliwy