Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie naliczają się konwersje

Student ✭ ✭

Znowu mam problem. 

Chce śledzić zapisy na stronę, co jest trochę utrudnione, bo po zapisie nie ma unikalnego linku. 

No więc spróbowałem tak. 

Na początku user wchodzi na stronę ....pl/wyprobuj/ a po podaniu emaila i imienia na stronę trening/#/wiedza/drzewko/ na którą wchodzą wszyscy uczestnicy. 

No więc ustawiłem cele w taki sposób:

LN8tigMZ

Jednak analytics pokazuje mi ciągle 0 konwersji co jest niemożliwe, bo na naszych wewnętrznych statystykach widzę powolny wzrost.

Zobaczymy jeszcze jutro, bo zarejestrowałem się osobiśice, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Pozdrawiam
Kamil

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil K
maja 2016

Dot.: Nie naliczają się konwersje

Wschodząca Gwiazda

Jeśli wdrożenie jest bezpośrednio na stronie to w kodzie śledzącym musisz zrobić taką modyfikację:

ga('send', 'pageview',{'page': window.location.pathname + window.location.search + window.location.hash});

Natomiast w przypadku GTM'a musisz utworzyć sobie zmienną JavaScript używając takiego kodu:

function() {
  return window.location.pathname + window.location.search + window.location.hash;
}

i użyć tej zmiennej w tagu GA ustawiając na wartość tej zmiennej pole "page" (w Więcej ustawień > Pola do ustawienia).

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda

Jak wejdziesz w raport https://i.imgur.com/R5jqD4x.png i wyfiltrujesz po nazwie miejsca docelowego to pokazują się jakieś odsłony?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Cześć Kamil!

Przy konfigurowaniu swojego celu wybrałeś warunek "równa się". W związku z tym adres docelowy musi być dokładnie taki sam, jak adres odwiedzany przez użytkownika.
Jeżeli sprawdzisz, że adres ten występuje na liście odwiedzanych stron (jak słuszne radzi maciekef) to jedyne, co Ci brakuje to ukośnik "/" na początku adresu.

Google zbiera adresy w postaci /adres-strony, a Ty w definicji celu podałeś trening/#/wiedza/drzewko/ i brakuje tam ukośnika na początku.

Dopisz ukośnik na początku i powinno być dobrze (o ile Twój Google Analytics zbiera adresy z ze znakami # i tym co po nich występuje, ale jeśli dobrze pamiętam, to chyba zbiera bo o to też już kiedyś się pytałeś).

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Witajcie

Dziękuje za odpowiedż.

Tak, dobrze pamiętasz Tomaszu.

No i właśnie teraz zbiera, ale nie do końca.

Np. jest taki adres: /trening/#/biuro, ale on ma tylko 10 odsłon. A to jest niemożliwe, bo dziennie na stronę wchodzi około 10 000 osób, może mniej, ale po zalogowaniu wszyscy tam lądują.

Pewnie, będę musiał napisać do programistów, bo nie widzę winy w analytics.

Dodałem / ale pewnie to za mało.

Student ✭ ✭
Hej.

Możecie mi przypomnieć co zrobić, aby analytics zliczał wejścia i dane dla linków po #. Kiedys to chyba robiłem, ale teraz się chyba popsuło i chciałbym sprawdzić jeszcze raz ustawienia. A nie mogę znaleźc nic na ten temat w pomocy google ani na forum.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil K
maja 2016

Wschodząca Gwiazda

Jeśli wdrożenie jest bezpośrednio na stronie to w kodzie śledzącym musisz zrobić taką modyfikację:

ga('send', 'pageview',{'page': window.location.pathname + window.location.search + window.location.hash});

Natomiast w przypadku GTM'a musisz utworzyć sobie zmienną JavaScript używając takiego kodu:

function() {
  return window.location.pathname + window.location.search + window.location.hash;
}

i użyć tej zmiennej w tagu GA ustawiając na wartość tej zmiennej pole "page" (w Więcej ustawień > Pola do ustawienia).

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Dzięki. Jesteś lepszy niż pomoc analytics, która nie odpowiedziała od dwóch dni. Nie wiedzą?