Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mikor i makro konwersje

Student ✭ ✭

Witajcie.

Byłem w pomocy analytics, ale niestety zonk. 

W firmie potrzebujemy śledzić konwersje rejestracji do newslettera/witryny i kupna pierwszego pakietu w grze. 

Wiem, że będzie trzeba dodawać utm do linków. Jak nie to proszę wyprowadźcie mnie z błędu. 

Pomoc analytics pisze, aby dla konwersji ustawić unikalne linki, ale problem jest taki, że u nas nie ma takiej możliwości, albo kosztowałoby to dużo czasu i wysiłku. 

I teraz powstaje jak mamy to śledzić. 

Myślałem o ustawieniu zdarzeń po kliknięciu w przycisku "zapisz" oraz "kup" w sklepiku. zrzut_2016.03.21_003_.png

zrzut_2016.03.21_004_.png

Jakie są  jeszcze inne sposoby śledzenie?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil K
marca 2016

Dot.: Mikor i makro konwersje

Najlepszy Współtwórca

Absolutnie nie uzywaj UTM do sledzenia klikniec w elementy na swojej stronie. Bedziesz w ten sposob zaciemnial sobie dane dotyczace atrybucji konwersji, zwiekszal liczbe sesji i tym samym pomniejszal wartosc wspolczynnika konwersji.

Najlepszym rozwiazaniem jest to co wskazal @Adam Grabowski, czyli sledzenie zdarzen, wirtualnych odslon po kilknieciu w przycisk, np. z pomoca GTM.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Heja, prościej będzie przez Google Tag Managera. Ustawiasz zdarzenia na przyciskach, które identyfikujesz np. po id czy classie . Zdarzenia są przesyłane do GA i tam ze zdarzeń robisz sobie cele. Adaśko
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil K
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Absolutnie nie uzywaj UTM do sledzenia klikniec w elementy na swojej stronie. Bedziesz w ten sposob zaciemnial sobie dane dotyczace atrybucji konwersji, zwiekszal liczbe sesji i tym samym pomniejszal wartosc wspolczynnika konwersji.

Najlepszym rozwiazaniem jest to co wskazal @Adam Grabowski, czyli sledzenie zdarzen, wirtualnych odslon po kilknieciu w przycisk, np. z pomoca GTM.

Student ✭ ✭
Mi chodziło o śledzenie linków, które prowadzą do strony np. w mailach lub reklamach, a nie dodawanie na stronie.

Na razie za GTM dziękuje, bo ciężko to wdrożyć.

Dzięki za odp.

Student ✭ ✭
A mam jeszcze takie pytanie. Czy można podstawić jakąś stronę, na krótka chwilę, która jest nawet biała, a po której od razu lub 1 sekundzie następuje przekierowanie?

Coś takiego działa na facebooku, pewnie tez na analytics, ale wolę się upewnić.

Najlepszy Współtwórca
A jakie zadanie mialaby by ta biala strona?

Student ✭ ✭
Abym mógł ustawić unikalne cele.

W tej chwili jak ktoś się rejestruje to trafia pod taki sam link jak setki innych userów. A taka strona byłaby oryginalna i trafialiby tylko Ci którzy się zarejestrowali, albo kupili mikropłatnosci.

Najlepszy Współtwórca
Strona w takim razie nie musi byc biala. Piszesz o stronie z podziekowaniem za wykonanie interakcji. To jest dobra praktyka, aby na wyswietleniu takiej strony np dziekuje.html. Ustawiac cel. Na stronie oczywiscie ustaw kod GATC.

Student ✭ ✭
Tak, tylko wydaje mi się, że łatwiej ustawić białą stronę z napisem zostaniesz przekierowany za 2 sekundy niż specjalnie dodawać cała stronę i psuć im koncepcje dynamicznych czy stałych linków.

W kazdym razie chciałbym się upewnić, że Analytics odczyta konwersje z strony, która pojawia się na chwilę?

Najlepszy Współtwórca
Jesli w ciagu 2 sekuns zaladuje sie GATC, to czemu nie? Emotikon: Szczęśliwy