Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mierzenie reklamy radiowej - nierealne ?

Student ✭ ✭

Pewnie jest to niemożliwe, ale nie widzę, żeby kiedykolwiek ktoś o to pytał.

Czy istnieje możliwość mierzenia skuteczności reklamy offline (zewnętrznej) w Google Analytics ? 

Rozumiem, że są sposoby typu QR czy unikalny lub otagowany url, to się sprawdzi w przypadku reklamy np. banerowej. 

Ale co z reklamą np. radiową ? Jeśli reklamujemy swoją firmę i podajemy w reklamie url głównej strony to chyba nie ma możliwości zmierzenia efektów tej kampanii ?

Jedynym rozwiązaniem byłoby podanie adresu www.firmaprzykladowa/wiosennawyprzedaz  - ale to jest uciążliwe bo ukośniki w reklamie radiowej to się nie sprawdzi..., a poza tym w moim przypadku chciałbym reklamować główną stronę.

Pośrednio pewnie można mierzyć np. wzrost ruchu z lokalizacji w których reklama radiowa była emitowana, ale to tylko globalne podejście i nigdy nie ma pewności, że to medium było przyczyną wzrostów...

Może jednak ktoś ma doświadczenie w mierzeniu tego typu akcji reklamowych i napisze o sprawdzonych sposobach ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Kupujesz krotka domene (latwa do zapamietania) i ja przekierowujesz z UTM na swoja docelowa strone. To jedyne rozwiazanie, ktore przychodzi mindo glowy i w miare OK dziala.

Student ✭ ✭

No jest to myśl...Tylko wtedy w reklamie nie możemy zareklamować swojej firmy, której nazwa jest tożsama z adresem strony internetowej.

Wszechwiedzący ✭

Ja w każdym przypadku działań pozainternetowych mam taki dylemat, o jakim piszecie. Rozwiązanie zaproponowane przez Maćka jest super i pozwala na fajną mierzalność działań. Ja jednak zwykle decyduję się na promowanie domeny głównej (czyli "swojej firmy") i mierzę wejścia bezpośrednie z uwzględnieniem innych danych, np: lokalizacji. Ewentualnie jeśli kampania jest cykliczna, to na pierwszy rzut można zrobić "krótką domenę łatwą do zapamiętania" z UTM-ami żeby zobaczyć skutek krótkoterminowy a potem już lecieć z domeną główną i promować swoją najważniejszą markę.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Boguś my robimy kampanie dla kliniki implantologicznej. I w reklamie był podany telefon oraz hasło typu "uśmiecham się do Ciebie". Rejestracja tylko przez telefon i kiedy podali hasło przy rejestracji przez telefon, to mogli skorzystać z pewnej ulgi. Dlaczego przez telefon ... bo ludzie są śmielsi. Jakby była opcja w recepcji, to przyjdzie i większość będzie się wstydziła powiedzieć hasła promocyjnego (osoby postronne w poczekalni onieśmielają), przez telefon są śmielsi i skorzystaj z ulgi (pewniejsze mierzenie konwersji). Adaśko