AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje z :źródło/medium: google / organic strona wejścia: /basket

Nowicjusz ✭
Jako ruch z organica mam stronę wejścia basket
seo.jpg
Dlaczego to tak pokazuje? Jak walczyć z tym ?

Faktycznie /pl/basket jest zaindeksowane, ale to chyba nie oto chodzi.

Student ✭ ✭ ✭

Przyczyn może być kilka.

Zacząłbym od sprawdzenia, czy to nowi użytkownicy czy powracający.

Jeśli nowi to faktycznie mogą trafiać na koszyk z organica.

Jeśli powracający to scenariuszy może być kilka np.

dodają do koszyka, chodzą po stronie konkurencji, wracają do Ciebie po ponad 30 minutach, jest to wejście bezpośrednie nie nadpisujące źródła ruchu i przypisane jest poprzednie (w tym przypadku organic); albo faktycznie wyrzuca im koszyk w organicu i wchodzą.

Polecam lekturę: https://jfet.io/is-your-cart-a-top-google-analytics-landing-page/

Nowicjusz ✭

Wszyscy powracający. Zamazałem na zrzucie ekranu. Jest 0 wyświetleń co jest równoznaczne z tym, że nie znajdują tej strony w wyszukiwarce.

Prawdopodobnie jest tak jak mówisz z tymi 30 minutami. Na liście wykluczeń stron odsyłających mam swoją stronę więc wpisuje organica.

Pytanie jak zawalczyć z takim przekłamaniem

Student ✭ ✭ ✭

W takim wypadku liczba tych transakcji versus wszystkie powinna być marginalna. Warto to jeszcze sprawdzić.

Nowicjusz ✭

2% transakcji - Czy to marginalna liczba? 

Student ✭ ✭ ✭

Możesz zmienić limit czasu sesji:

https://support.google.com/analytics/answer/2795871?hl=pl i wówczas sprawdzić w kolejnym okresie.

Jest to jednak w moim odczuciu stosunkowo wysoka wartość. Sprawdź proszę czy problem ma charakter ciągły czy wystąpił tylko okresowo (problem serwera?). Osobiście obstawiam, że podstrona /pl/basket znajduje się tymczasowo dość wysoko w SERP.

Nowicjusz ✭

"Osobiście obstawiam, że podstrona /pl/basket znajduje się tymczasowo dość wysoko w SERP."

0 wyświetleń w SERP, więc nie możliwe.

Student ✭ ✭ ✭

Wyświetlenia konkretnie dla adresu /pl/basket, który de facto stanowi tu zdecydowaną większość tego ruchu z tego co widzę są, jednak rzeczywiście kliknięć jest 0. Problem okresowy czy ciągły, coś można dodatkowo powiedzieć o tych użytkownikach (mobile/desktop)? Czy jest coś co mogłoby wstrzymywać użytkowników przed zakupem (niewydajny serwer, potwierdzenie mailowe)?