AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 87 forumowiczów jest online
Obecnie 87 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje z bloga

Student ✭

Chciałbym dowiedzieć się jak użytkownicy z bloga konwertują w sklepie. Blog jest na subdomenie sklepu (blog.sklep.pl).

Na blogu jest zainstalowany ten sam GA co w sklepie, do adresów stron w raportach GA dodałem nazwę hosta. Dzięki temu mogę sprawdzić ile było transakcji jeżeli strona wejścia zawiera "blog". Ale co jeśli użytkownik w jednej sesji wszedł na bloga, a w kolejnej skonwertował? Tego nie sprawdzę sposobem opisanym powyżej, dlatego szukam inspiracji jak mógłbym to sprawdzić.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil P
3 tygodni(e) temu

Dot.: Konwersje z bloga

Student ✭

Krzysztof, jednak trochę pośpieszyłem się z tym uznaniem Twojej odpowiedzi za rozwiązanie Emotikon: Mrugający 

Znalazłem lepszy sposób, nie ograniczający jedynie do sytuacji gdy blog jest landing page'em.

Sprawę załatwia utworzenie segmentu takiego jak poniżej:

Zrzut_ekranu_072618_050411_PM.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Kamil,

A tak:

okok.jpg

Chociaż po przemysleniu to jest raczej tylko przepływ w trakcie sesji.

Więcy wydaje mi się, ze pozostaje:

Conversions-> Multi-Channel Funnels-> Top Conversions Path i secondary dimension Landing Page URL

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeśli szukasz inspiracji, to przypadkiem śledzenie ruchu użytkowników między domenami nie rozwiąże Twojego problemu?

https://www.youtube.com/watch?v=SqvWCJsw1sU

https://www.bluerank.pl/sledzenie-ruchu-miedzy-domenami-roll-up-reporting/

Konwersje z bloga

Student ✭

No nie do końca, bo to nie jest ruch między domenami. Jak wspomniałem wcześniej, blog jest na subdomenie.

Konwersje z bloga

Wszechwiedzący ✭

Co nie do końca? :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Konwersje z bloga

Student ✭

Krzysztof, to była odpowiedź do wpisu Tomasza. Przepraszam, że nie doprecyzowałem tego wcześniej.

Odnośnie Twojego pomysłu z Top Conversion Paths to chyba to jest właśnie to czego szukałem. Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Konwersje z bloga

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Luzik.

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil P
3 tygodni(e) temu

Student ✭

Krzysztof, jednak trochę pośpieszyłem się z tym uznaniem Twojej odpowiedzi za rozwiązanie Emotikon: Mrugający 

Znalazłem lepszy sposób, nie ograniczający jedynie do sytuacji gdy blog jest landing page'em.

Sprawę załatwia utworzenie segmentu takiego jak poniżej:

Zrzut_ekranu_072618_050411_PM.jpg