AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje wspomagane - jak dojść do tego jaki to produkt

Nowicjusz ✭

Chciałabym dowiedzieć się jakie produkty sprzedały się przy obecności danego kanału. Tzn przykładowo wysłałam newsletter i chciałabym się dowiedzieć sprzedaż jakich produktów wspomógł ten kanał Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Kasia Emotikon: Szczęśliwy

Jak na razie niestety brakuje na poziomie "Konwersji wspomaganych" możliwości dodania niektórych wymiarów e-commerce - w tym nazwy produktu. Czyli przypadek z serii "raczej niedasie" Emotikon: Mrugający

Jeśli promowanych produktów nie jest wiele to możesz próbować mierzyć sprawę na przykład zamieszczając w newsletterze każdy produkt oddzielnie i oczywiście każdego z nich tagując w odmienny sposób.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Oddzielne tagowanie linku do każdego produktu chyba na niewiele się zda jeśli chodzi o pomiar konwersji wspomaganych.

Raczej trzeba by zrobić oddzielny cel na zakup każdego produktu, ale celów mamy tylko 20 do dyspozycji więc w większości e-commerców jest to niewykonalne.

Poza tym zastanawiam się jaki ma sens sprawdzanie konwersji wspomaganych w rozbiciu na produkty. Na konwersje wspomagane należy patrzeć raczej całościowo (i tak są one prezentowane w raportach) - na zasadzie wyłapywania kanałów, które mogą mieć istotny wpływ na sprzedaż.

W przypadku segmentowania na produkty mogłoby się okazać, że albo będziemy wyciągać nieprawidłowe wnioski ze względu na zbyt małą ilość danych, albo będziemy musieli bardzo długo czekać na dostateczną ilość danych.

Według mnie to nie ma sensu, a skoro nie możemy segmentować tych danych po produktach, wychodzi na to, że to nie tylko moje zdanie Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Wszechwiedzący ✭

Tomek, masz rację. W mojej spontanicznej wypowiedzi dotyczącej tagowania zabrakło magicznego zwrotu "ale wiem, że nie do końca o to Ci chodzi", to była raczej taka refleksja generalna. A co do sensowności takiego segmentowania po produktach to podzielam Twoją opinię, więc może niech taki wniosek będzie jakąś osłodą dla Kasi Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś