AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 138 forumowiczów jest online
Obecnie 138 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje wspomagane a segment

Nowicjusz ✭

Cześć, 

w raporcie konwersji wspomaganych śledzę źródło medium "facebook.com / cpc" dla którego mam 10 transakcji wspomaganych. Czyli 10 sprzedaży, na ścieżce których pojawiło się wejście z "facebook.com / cpc". 

fb-1.png

Natomiast przeglądając listę transakcji w danych e-commerce (raport skuteczność sprzedaży), z dodany segmentem na poziomie użytkownika "facebook.com / cpc" widzę już 23 różne transakcje. 

fb-2.png

fb-3.png

Jeżeli użytkownik z segmentu przyszedł przez "facebook.com / cpc", to powinno w raporcie konwersji wspomaganych także być widocznych 23 transakcje. 

Skąd więc takie różnice?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czerwiec

Dot.: Konwersje wspomagane a segment

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Konwersje wspomagane liczą się wtedy, kiedy kanał był na ścieżce konwersji, ale nie była to interakcją końcowa.

przykład 1 :  fb -> AdWords -> direct -> fb = fb zostanie przypisana 1 konwersja + 1 konwersja wspomagana;
przykład 2 :   AdWords -> direct -> fb = fb zostanie przypisana 1 konwersja + 0 konwersja wspomagana;
przykład 3 :   fb -> AdWords -> direct  = fb zostanie przypisana 0 konwersji + 1 konwersja wspomagana;

,, 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Konwersje wspomagane a segment

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Paweł,

Według mnie pierwszy mierzy użytkowników, który przyszli z Facebook CPC.

Drugi bierze pod uwagę tych, którzy przyszli np. z Organic, później była reklama FB i być może jeszcze coś.

Edit: @Paweł R,

Jeszcze jedno:

Segment ma domyślnie 6 miesięcy ważności natomiast konwersje asytujące 30 dni (max 90).

To też na pewno ma spory wpływ na różnice...

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czerwiec

Dot.: Konwersje wspomagane a segment

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Konwersje wspomagane liczą się wtedy, kiedy kanał był na ścieżce konwersji, ale nie była to interakcją końcowa.

przykład 1 :  fb -> AdWords -> direct -> fb = fb zostanie przypisana 1 konwersja + 1 konwersja wspomagana;
przykład 2 :   AdWords -> direct -> fb = fb zostanie przypisana 1 konwersja + 0 konwersja wspomagana;
przykład 3 :   fb -> AdWords -> direct  = fb zostanie przypisana 0 konwersji + 1 konwersja wspomagana;

,,