Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Karta konwersje a karta e-commerce inne dane

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Jeżeli był poruszany taki temat to przepraszam, ale nie znalazłam informacji. Chciałam się dowiedzieć z czego wynika róznica pomiędzy ilością konwersji na karcie Konwersje a karcie E-commerce w Analytics? Nie chodzi mi o róznice pomiędzy zliczaniem konwersji Analytics i Adwords- tutaj wiem jakie mogą być rozbieżności. Opiszę to na przykładzie. Cel jaki mam ustawiony to strona z podziekowaniem za zakup- powinny zliczać się wszystkie zakupione produkty. W e-commerce mam wszystkich zakupionych produktów ponad 1000, z CPC jest 649. Na koncie Adwords mam 646 więc tutaj ta różnica jest minimalna-  i to może być naturalne. Natomiast na karcie Konwersje w Analytics jako zakup mam niecałe 600 zakupionych produktów- więc róznica do ponad 1000 zakupionych produktów jest duża. Nie wiem z czego może wynikać ta rozbieżność? Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Dot.: Karta konwersje a karta e-commerce inne dane

Najlepszy Współtwórca
Hej @Kamila, podczas jednej sesji Google Analytics zliczy tylko jeden raz konkretny cel (pomimo tego, ze uzytkwonik zrealizuje go wiecej niz jeden raz) natomiast transakcja jest zliczana kazda.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Hej @Kamila, podczas jednej sesji Google Analytics zliczy tylko jeden raz konkretny cel (pomimo tego, ze uzytkwonik zrealizuje go wiecej niz jeden raz) natomiast transakcja jest zliczana kazda.

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję- rzeczywiście pminęłam ten faktEmotikon: Szczęśliwy teraz patrząc na ilość transakcji, a nie zakupionych produktów- te dane są zbliżone.