Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak ustawić cel (goal) za pomocą kilku eventów?

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam stronę która ma specyficzny proces rejestracji i na każdym etapie przesyłam określony event.

Czasami dodatkowe eventy wysyłane są także z backendu (powiązanie z użytkownikiem jest poprzez CID). Chciałbym ustawić cel za pomocą kilku eventów.

Czy wiecie może jak to zrobić?

Pozdr. i dzięki

Janusz

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak ustawić cel (goal) za pomocą kilku eventów?

Wschodząca Gwiazda
Cześć.
Ogólnie rzecz biorąc nie da się zrobić tego, co byś chciał, po stronie Analytics. Jedyna droga to droga programistyczna polegająca na zapisywaniu np. jako zmienne sesyjne lub jako ciasteczka gdy wystąpią jakieś zdarzenia monitorowane przez Ciebie i za każdym razem sprawdzanie, czy wystąpiły już wszystkie te, które są niezbędne do realizacji celu i jeśli tak wówczas albo wysyłasz dodatkowe zdarzenie na bazie którego definiujesz cel, albo wirtualną odsłonę na bazie której definiujesz cel. Ale konkretna implementacja zależy od danego przypadku.
Ale skoro piszesz o procesie rejestracji, to rozumiem, że nie da się przejść dalej, jeśli się nie ukończyło jakiegoś poprzedniego etapu.
Jeśli tak to zawsze na końcu jest to ostateczne zdarzenie, którego realizacja jest równoważna z realizacją tych wcześniejszych, a jeśli tak faktyczni jest no to w zupełności powinno wystarczyć zdefiniowanie celu na bazie ostatniego zdarzenia.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Jak ustawić cel (goal) za pomocą kilku eventów?

Nowicjusz ✭
Dzięki za odpowiedź.