Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Import danych niestandardowych - status transakcji w e-commerce

Nowicjusz ✭

Wykorzystuję moduł e-commerce do śledzenie rezerwacji on-line w hotelu. Każda dokonana rezerwacja ma swój status (rezerwacja wstępna, potwierdzona zaliczką, potwierdzona kartą, niepotwierdzona itd.), który zmienia się nieraz kilkukrotnie, zanim dojdzie do realizacji zamówienia. Część rezerwacji zostaje anulowana, niektóre są odrzucane z powodu braku miejsc. Utworzyłem wymiar niestandardowy "status transakcji" i chciałem importować do GA dane o ostatecznym statusie. Podczas importu danych nie widzę jednak możliwości użycia identyfikatora transakcji jako klucza (z wyjątkiem importu danych o zwrotach kosztów). Czy znacie jakiś sposób na powiązanie niestandardowych danych z danymi istniejącej transakcji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Import danych niestandardowych - status transakcji w e-commerce

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Ciekawy pomysl Emotikon: Szczęśliwy
Jedyne co mozesz zrobic z wartosciami e-commerce to Refund Data using the Management API.

Inne mozliwosci importu danych to:

• info o produkcie
  • kosztach
  • zawartosci strony
  • informacji o uzytkowniku
  • danych kampanii

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Ciekawy pomysl Emotikon: Szczęśliwy
Jedyne co mozesz zrobic z wartosciami e-commerce to Refund Data using the Management API.

Inne mozliwosci importu danych to:

• info o produkcie
  • kosztach
  • zawartosci strony
  • informacji o uzytkowniku
  • danych kampanii

Nowicjusz ✭
Myślałem o użyciu Refund Data, ale to spowoduje bałagan. W bardziej popytowych terminach dostaję wiele zapytań (transakcje niepotwierdzone), gdy wszystkie pokoje są już sprzedane. Gdybym w ten sposób cofał kwotę każdej transakcji, której nie mogę potwierdzić, mógłbym skończyć w ujemnym saldem :-) Poza tym niepotwierdzone transakcje też pokazują wartość źródła - na zasadzie ile mógłbym na nim zarobić, gdybym miał więcej pokoi. Dlatego najwygodniej byłoby mieć osobny wymiar - status transakcji. Pozostanie mi chyba eksportowanie danych z GA i przypisywanie statusów w Excelu :-)

Najlepszy Współtwórca
Albo webAPI Emotikon: Szczęśliwy