Obecnie 276 forumowiczów jest online
Obecnie 276 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Grupowanie treści

Student ✭ ✭ ✭

Czytając cały wątek o grupowaniu treści https://support.google.com/analytics/answer/2853423 temat wydał mi się dość prosty do realizacji, a zarazem przydatny przy analizowaniu konkretnego ruchu.

Struktura sklepu, którą chce odzwierciedlić jest dość prosta: Kategoria -> podkategoria -> produkt, w taki też sposób próbowałem je sortować. Mam jednak problem z pojawiającymi się produktami, które nie są zidentyfikowane albo są przefiltrowane. 

W taki sposób ustawiłem filtr pozwalający mi zajrzeć w oglądane kategorię produktu:

Szkic.png

dodatkowo ustawiłem wykluczenia dzięki którym myślałem, że będę mógł oglądać jedynie produkty w kategoriach, a nie pozostałe produkty niezidentyfikowane. Przyniosło to taki efekt:

Szkic.png

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość ustawienia grupowania treści tak aby GA pokazywał mi jedynie kategorie produktów, bez wykluczeń bądź niezidentyfikowanych podstron, a jeśli to możliwe, to w jaki sposób to ustawić. Będę wdzięczny za pomoc. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz K
kwietnia 2017

Grupowanie treści

Wschodząca Gwiazda

To niestety nie działa tak, jakbyś chciał.

To co zrobiłeś chcąc wykluczyć pewne strony, to stworzyłeś nowe grupowanie w oparciu o definicje reguły.

Dlatego w raporcie pojawia Ci się grupowanie o nazwie "Wykluczenia".

Musisz usunąć to grupowanie i wówczas wszystkie strony, które nie pasują do zdefiniowanych grup wyświetlą się jako (not set) i wówczas w łatwy sposób korzystając z filtrowania (opcje zaawansowane) możesz tą pozycję wykluczyć z raportu.

W filtrze musisz dodać:

Wyklucz 'TwojaNazwaGrupy' (Grupa treści) Zawiera (not set)

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz K
kwietnia 2017

Grupowanie treści

Wschodząca Gwiazda

To niestety nie działa tak, jakbyś chciał.

To co zrobiłeś chcąc wykluczyć pewne strony, to stworzyłeś nowe grupowanie w oparciu o definicje reguły.

Dlatego w raporcie pojawia Ci się grupowanie o nazwie "Wykluczenia".

Musisz usunąć to grupowanie i wówczas wszystkie strony, które nie pasują do zdefiniowanych grup wyświetlą się jako (not set) i wówczas w łatwy sposób korzystając z filtrowania (opcje zaawansowane) możesz tą pozycję wykluczyć z raportu.

W filtrze musisz dodać:

Wyklucz 'TwojaNazwaGrupy' (Grupa treści) Zawiera (not set)

Tomasz Ciepłucha

Grupowanie treści

Student ✭ ✭ ✭

Gdybym ja to wszystko wiedział wcześniej Emotikon: Szczęśliwy Dzięki za pomoc.