AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google analytcis i zoho.crm

Nowicjusz ✭

Cześć,

Trakuje konwersję celu w Google Analytics np /email-marketing-trendbook-2018-thank-you/. 

Mój problem polega na tym że crm zoho (przy zapisie danych o użytkowniku tj. e mail, imię nazwisko etc) robi redirect na /email-marketing-trendbook-2018-thank-you. W związku z tym nie widzę realnego źródła kampanii.

Jakieś pomysły?

kacper

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Wyklucz w takim razie jako odesłanie crm zoho. Zamienisz je w wejście bezpośrednie, które nie nadpisuje poprzedzającego źródła ruchu przy atrybuowaniu konwersji. 

Nowicjusz ✭

Dzięki.

Tylko w konfirguracji celów GA nie widzę opcji wyklucz.

Najlepszy Współtwórca

...bo wykluczenia odeslan sa w srodkowym slupku (Usluga) Emotikon: Szczęśliwy 

Administracja -> Usluga -> Informacje o sledzeniu -> Lista wykluczen stron odsylajacych

Te ustawienia działają tylko wtedy, gdy używasz kodu śledzenia w wersji analytics.js. Jeśli używasz wersji ga.js, skonfiguruj te ustawienia w kodzie. 

Nowicjusz ✭

No tak Emotikon: Bardzo szczęśliwy

adres który odsyłał https://crm.zoho.com/crm/WebToLeadForm okroiłem do zoho.com. Dzięki za pomoc, mam nadzieję że będzie ok.