Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Tag Manager i User Id

Nowicjusz ✭

Witam,

Chciałbym skonfigurować Google Tag Manager z powiązaniem User Id.

Kod na wszystkich stronach wygląda następująco:
"
<script>
dataLayer = [{"&uid":111111}];
</script>
<!-- Google Tag Manager -->
<noscript><iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-111111" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript>
<script>(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start':
new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0],
j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src=
'//www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f);
})(window,document,'script','dataLayer','GTM-1111111');</script>
"

GTM skonfigurowałem zmienną &uid i dodałem do pola Analytics.

Sam widok z User_Id zdaje się  działać prawidłowo, ponieważ ruch cross device jest widoczny, jednak transakcje e-commerce zdarzają się sporadycznie.

dla Profilu ogólnego bez user ID mamy przeszło 2700 transakcji e-commerce, podczas gdy z user_id jest to zaledwie 7

By dokonać transkacji użytkownik „musi” być zalogowany, wiec nie ma mowy o transakcjach wykonwyanych przez osoby niezalogowane.

Szukam przyczyny nie zliczania transakcji e-commerce. Mam dwa rodzaje strony podziękowań i obydwie strony występują zarówno w widoku USER_ID jak i Widoku Ogólnym, jednak ich ilość jest na poziomie błędu statystycznego.

może problem leży w samym kodzie?

Konfiguracja:3.pnguid kod.png

2.png

1.png

Dziękuję za wszelką pomoc
Marcin

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin G
września 2015

Dot.: Google Tag Manager i User Id

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

jeżeli sam ruch jest raportowany prawidłowo na widoku z user ID natomiast nie masz informacji o transakcjach to znaczy, że nie przesyłasz tej informacji wraz z hitem przesyłającym transakcję.
Musisz pamiętać, że wszystkie hity powinny wysyłać info o user ID, a nie tylko sam pageview.
W związku z tym jeśli korzystasz ze śledzenia transakcji e-commerce (nie rozszerzonego) również przy tagu transakcji GA musisz ustawić pole &uid

W przypadku rozszerzonego e-commerce musisz to zrobić przy wszystkich tagach (pageview, event), które przesyłają dane o transakcji.

Natomiast wydaje mi się tez, że przy definiowaniu dataLayer niepotrzebnie używasz znaku &. Być może to nie ma żadnego wpływu, ale lepiej unikać takich znaków specjalnych i wystarczy po prostu:
dataLayer = [{"uid":111111}];
a potem w GTM definiując zmienną warstwy danych też podajesz jako nazwę zmiennej samo uid.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin G
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

jeżeli sam ruch jest raportowany prawidłowo na widoku z user ID natomiast nie masz informacji o transakcjach to znaczy, że nie przesyłasz tej informacji wraz z hitem przesyłającym transakcję.
Musisz pamiętać, że wszystkie hity powinny wysyłać info o user ID, a nie tylko sam pageview.
W związku z tym jeśli korzystasz ze śledzenia transakcji e-commerce (nie rozszerzonego) również przy tagu transakcji GA musisz ustawić pole &uid

W przypadku rozszerzonego e-commerce musisz to zrobić przy wszystkich tagach (pageview, event), które przesyłają dane o transakcji.

Natomiast wydaje mi się tez, że przy definiowaniu dataLayer niepotrzebnie używasz znaku &. Być może to nie ma żadnego wpływu, ale lepiej unikać takich znaków specjalnych i wystarczy po prostu:
dataLayer = [{"uid":111111}];
a potem w GTM definiując zmienną warstwy danych też podajesz jako nazwę zmiennej samo uid.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dziękuję za pomoc.

Wydaję mi się że już jest wszystko dobrze.

Aczkolwiek gdzieś się gubią jeszcze niektóre transakcję, mam 49 transakcji z User_Id do 53 na "zwykłym".
Jest to do przyjęcia? czy może jeszcze mam jakiś błąd?

Wschodząca Gwiazda
W sumie skoro zakup wymaga logowania to teoretycznie wszystkie transakcje powinny być z user ID. Ciężko powiedzieć dlaczego tak nie jest. Możesz dalej szukać, ale ja więcej pomysłów na tą chwile nie mam.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Może jakieś opóźnienie mają?
Będę monitorować.

Dziękuję za pomoc.