Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM nie widzi części danych z DataLayer?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam

Na stronie potwierdzenia zamówienia wysyłam kod, który przyjmuje schemat jak poniższy - wartości są bardzo testoweEmotikon: Bardzo szczęśliwy

'event': 'Transakcja',
  'ecommerce': {
  'purchase': {
   'actionField': {
    'id': 'DL02',
    'affiliation': 'Test',
    'revenue': '999',
    'tax':'999',
    'shipping': '5.99',
    'coupon': 'Test'
   },
   'products': [{
    'name': 'Test T-Shirt',
    'id': '000001',
    'price': '15.25',
    'brand': 'DataLayer',
    'category': 'DataLayer',
    'variant': 'Gray',
    'quantity': 1,
    'coupon': 'DataLayer',
    },
    {
    'name': 'Test T-Shirt 2',
    'id': '444',
    'price': '33',
    'brand': 'DataLayer 2',
    'category': 'Apparel',
    'variant': 'Black',
    'quantity': 100
    }]
  }
 }
});
W GTM mam skonfigurowany tag:
Śledź typ: Zdarzenie
Kategoria, Działanie, Etykietę mam uzupełnione własnymi wartościami
Funkcje ulepszonego E-commerce w tagu mam włączony + Zaznaczone Użyj warstwy danych
Tag odpala się prawidłowo gdy zajdzie zdarzenie 'Transakcja' ale:

I mam problem
Tag odpala się prawidłowo, ale nie widzi zmiennych dotyczących produktów wysyłane jest tylko
ga("gtm1485266631223.ec:setAction", "purchase", {id: 2428, affiliation: "costam", revenue: "1.53", tax: 0.35, shipping: "0.00", coupon: ""})
ga("gtm1485266631223.send", {hitType: "event", eventCategory: "Order", eventAction: "Order Confirmation", eventLabel: "/stronatest", eventValue: undefined})
//wiem, że powyższe wartości, są inne niż z tego powyższego kodu

- Co może być problemem, coś po stronie GTM, czy bardziej kodu i wysyłanych zmiennych
- Kod GTM wstawiony jest według nowej instrukcji z tym że noscript nie jest bezpośrednio po <body> na stronie jest też kilak znaczników <body> (nie pytać jak to działa, po prostu działa)
- GTM widzi poprawnie datalayer i wszystkie zmienne  (sprawdzone w GA Debugger i podglądzie GTM)

I nam jeszcze pytanie
Czy dodanie Tagu typu "Transakcja" nie powinno czasem odbierać danych z powyższej warstwy danych?
Mam właśnie taki tag jako drugi i on nic nie przesyła.

Niestety, nie mogę podać adresu strony

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz P
stycznia 2017

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz P
stycznia 2017

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Problem rozwiązany

Najlepszy Współtwórca

Grzegorz podziel się z nami jak rozwiązałeś problem Emotikon: Mrugający Może przyda się na przyszłość.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Problem okazał banalny - w datalayer tzn przed Products było za dużo o jeden nawias } Emotikon: Język

W efekcie produkty były wysyłane w obiekcie ecommerce, a nie w purchase, czyli wyglądało to tak:

ga("gtm1485266631223.ec:setAction", "purchase", {id: 2428, affiliation: "costam", revenue: "1.53", tax: 0.35, shipping: "0.00", coupon: ""})

Problem wykryty z nagrania wtyczką Google Tag Assistant - porównałem kody wdrożenia.

Kody w Ga debugger porównywałem kilka razy i wcześniej tego nie zauważyłem, czasem trzeba po prostu na świeżo spojrzeć na problemEmotikon: Bardzo szczęśliwy

Znalazłem też info o tagu "Transakcja" - on powinien być skonfigurowany dla tradycyjnego wdrożenia ecommerce, a nie dla rozszerzonego.