Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Enhanced E-commerce, Skuteczność Listy Produktów i kilka innych pytań

[ Edytowane ]
Student ✭

Ponownie mam kilka pytań dot. GA, GTM-a, E-commerce i wymiarów niestandardowych Emotikon: Szczęśliwy Dodam, że pracuję na GTM-ie, a im prostsze odpowiedzi, tym lepiej Emotikon: Szczęśliwy.

Pytanie numer 1. Zastanawiam się nad tym, jak grupować treści w raporcie (e-commerce) Skuteczność Listy Produktów. Oczywiście wiem, że można np. zrobić osobną listę dla kategorii lub podkategorii, że można grupować krzyżowo, z list wyszukiwania (i tak dalej, i tym podobne), ale jak się to konfiguruje? Czy poprzez grupowanie treści (Administracja -> Widok -> Grupowanie treśc)? A może poprzez wymiary niestandardowe? Jak robić to najlepiej przy założeniu, że GA działa poprzez GTM-a?

Pytanie numer 2. Jeśli chodzi o wymiary niestandardowe, to mam w tym przypadku wątpliwość. Należy je skonfigurować w GA, następnie dodać do kontenera GTM w tagach. Czy to wystarczy, aby wymiar lub dana (lub grupowanie treści) działały? Czy należy w przypadku korzystania z GTM-a dodać jakiś kod bezpośrednio na stronie (tak jak jest to w przypadku gdy nie używa się GTM-a)?

Dodatkowo (oczywiście sama będę szukać, ale może akurat) muszę się podszkolić, jeśli chodzi o śledzenie promocji i rabatów w Enhanced E-commerce. Jeśli ktoś miałby pod ręką jakąś prostą instrukcję od zera do bohatera (najlepiej step by step), to byłabym bardzo wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy.

Enhanced E-commerce, Skuteczność Listy Produktów i kilka innych pytań

Student ✭

Znalazłam rozwiązania dla powyższych pytań, także temat stał się nieaktualny Emotikon: Szczęśliwy