Obecnie 140 forumowiczów jest online
Obecnie 140 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

E-commerce tylko dla wybranych produktów

Nowicjusz ✭

Chciałbym ustawić raport do śledzenia transakcji tylko dla wybranych produktów z mojego sklepu (nie wiem czy jest to istotne, ale jest postawiony na Preście). 

Czy w GA mogę pogrupować produkty i obserwować transakcje tylko z ich udziałem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

E-commerce tylko dla wybranych produktów

Profesjonalista ✭

Cześć.

Czy mógłbyś bardziej wyjaśnić co chcesz osiągnąć?

Jeśli np. chcesz zwykły raport z określonymi produktami, to można to zrobić w Raportach niestandardowych lub Data Studio. 

Jeśli np. chcesz mieć widok danych tylko dla konkretnych produktów, to można pokombinować z filtrami w Widoku danych.

I pytanie czy masz wdrożony enhanced e-commerce u siebie w sklepie?

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: E-commerce tylko dla wybranych produktów

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli Twoim celem jest sprawdzenie jak się sprzedają określone produkty, czyli np. interesuje Cię raport Konwersje > E-commerce > Skuteczność produktu dla określonej grupy produktów to jeżeli nie jest ich dużo to może użyć filtrowania i po włączeniu dodatkowego wymiaru "Kod SKU produktu" użyj filtrowania zaawansowanego by odfiltrować raport w celu wyświetlenia statystyk sprzedaży tylko wybranych produktów.

Przy czym tworząc filtr musisz użyć wyrażenia regularnego i dodatkowo dać znaczek ^ na początku i $ na końcu całości, tak jak poniżej:

filtrowanie-po-sku.png

Ale ponieważ ciąg znaków w filtrze jest chyba ograniczony więc bardzo dużej grupy w ten sposób nie odfiltrujesz. Jeśli jednak potrzebujesz tylko kilku - kilkunastu produktów to powinno Ci wystarczyć. Żeby nie tworzyć filtra za każdym razem raz stworzony raport możesz zapisać przez kliknięcie linku ZAPISZ (z ikonka dyskietki) i potem taki gotowy raport znajdziesz w Dostosowanie > Zapisane raporty.

Jeżeli potrzebujesz czegoś innego to napisz dokładniej, co chcesz uzyskać w raporcie. Wówczas na pewno Ci podpowiemy, jeśli będzie to możliwe.

Tomasz Ciepłucha