Obecnie 324 forumowiczów jest online
Obecnie 324 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dane e-commerce na skrypcie iai-shop

Magister ✭

Witam,

mam sklep na iai-shop i wszystkie zamówienia od 3 miesięcy są na źródło/medium:  nazwasklepu.pl / referral

- dodam że koszyk kieruje na domenę techniczną iai-shop która ma ssl-a  nazzwasklepu.iai-shop.com

czy to może być przyczyną takiego "pokazywania danych" dodam że są to dane w 3 miesięcy!

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Michał Emotikon: Szczęśliwy

Już miałem zapytać czy masz w Analytics dodaną domenę nazzwasklepu.iai-shop.com i nazwasklepu.pl do listy wykluczonych referrali, ale nie jestem w sumie pewien czy to, co pokazuje iai w panelu jako źródlo zamówienia jest oparte o Analyticsa... W każdym razie próba rozwiązania problemu może być taka:

1 dodać nazwasklepu.iai-shop.com oraz nazwasklepu.pl do wykluczonych referrali, a jeśli nie pomoże to

2 napisać/zadzwonić do supportu iai i oni na 99,99% powiedzą gdzie leży problem

________
Booguś

Magister ✭

dziękuje i będę informował o przebiegu "dochodzenia". 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Warto w tym zamieszaniu zwrócić uwagę na fakt, że jeśli panel iaia jako źródło zamówienia podaje referral/nazwasklepu.pl to nie znaczy, że koniecznie nazwasklepu.pl jest referralem. To oznacza jedynie tyle, że zamówienie które trafiło do nazwasklepu.pl pochodzi z referrala. Panel iai jest z założenia dość multisklepowy i jeśli do panelu są podpięte różne sklepy to wtedy ta nazwa sklepu obok referrala się zmienia. To może trochę wprowadzać w błąd.

________
Booguś