AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cele - mailto

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam problem ze zliczaniem konwersji przy kliknięciu przez użytkownika adresu e-mail z ustawionym mailto. 

<a href="mailto:abcdef@abcdef.pl" onclick="ga('send', 'event', 'kontakt', 'e-mail-firma', 'abcdef@abcdef.pl');">abcdef@abcdef.pl</a>

Testowałam poniższy kod, bez efektów:

<a href="mailto:abcdef@abcdef.pl" onmousedown="ga('send', 'event', 'kontakt', 'e-mail-firma', 'abcdef@abcdef.pl');">abcdef@abcdef.pl</a>

Jakieś rady/sugestie?

Korzystam z Wordpressa, więc kod śledzący Analyticsa został wpięty przez jeden z pluginów. Wszystko zlicza się bez najmniejszych problemów, z wyjątkiem mailto Emotikon: Smutny

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Cele - mailto

Student ✭ ✭ ✭

Kod jest prawidłowy. Jeśli kliknięcia na inne elementy działają bez problemu a zdarzenia nie widać również w zakładce Na żywo w sekcji "Zdarzenia (ostatnie 30 min)", to zapewne istnieje inna akcja do linków mailto:, która nadpisuję tę z atrybutu elementu a. W tym wypadku konieczny jest adres witryny.

Cele - mailto

Najlepszy Współtwórca

Domyślam się, że używasz Google Universal Analytics?

Skonfigurowałaś poprawnie konwersję na zdarzeniu?

Dominik Myślak

Cele - mailto

Nowicjusz ✭

Tak, używam UA.

Nie jestem pewna czy dobrze skonfigurowałam całość, ponieważ pierwszy raz robię coś takiego.

http://s17.postimg.org/w3o8wnx73/Screen_Hunter_506_Oct_27_11_44.jpg

Cele - mailto

Student ✭ ✭ ✭

Ta konfiguracja konwersji nie jest dobra.

Po pierwsze przy wysyłaniu zdarzenia nie określasz wartości, więc i przy konwersji jej nie określaj. Po drugie konwersja jest unikalna, więc jeśli raz wykonasz test na tej konwersji to wyczyść ciasteczka (lub użyj trybu incognito).

Osobiście preferuję oddzielenie różnych typów konwersji od siebie, a więc np. kliknięcie w mail, kliknięcie w telefon, wypełnienie formularza.

W tym wypadku polecam określić konwersję "Kliknięcie w email" jako:

Kategoria: kontakt

Działanie: e-mail-firma

Cele - mailto

Wschodząca Gwiazda

W konfiguracji celu określiłaś warunek Wartość większe niż 1, ale wysyłając zdarzenie nie przesyłasz wartości.

W związku z tym żadne zdarzenie nie spełnia tego warunku.

Sprawdź w pierwszej kolejności, czy poprawnie przesyłają się zdarzenia. W tym celu otwórz raport Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia. Jeśli tam będziesz widziała zdarzenia z kategorią, akcją i etykietą, jakie zdefiniowałaś, wówczas wszystko się prawidłowo przesyła do GA i jedynie musisz poprawić konfigurację celu usuwając warunek dotyczący wartości.

Możesz skorzystać też z tego, co napisał Piotr i dodać dodatkowy warunek do akcji zdarzenia, chyba że to zdarzenie jest jedynym, które planujesz przesyłać.

Tomasz Ciepłucha

Cele - mailto

Nowicjusz ✭

Zmieniłam konfigurację według wskazówek i nadal się nie zlicza. Weszłam w 'Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia' i mam równe 0. Zwykłe cele, czyli wejście/przejście na konkretną podstronę działa bez problemów.

Cele - mailto

Wschodząca Gwiazda

Skoro nie masz zdarzeń to znaczy, że coś jednak nie działa właściwie na stronie.

Może jednak masz na stronie kod w wersji klasycznej, a nie Universal.

W tym celu otwórz stronę i zajrzyj do źródła (kombinacja klawiszu ctrl + u w przeglądarce Chrome) i poszukaj takiego ciągu znaków (ctrl + f pozwoli Ci na przeszukiwanie kodu):

- analytics.js - jeżeli znajdziesz to, to masz faktycznie kod Universal,

- ga.js lub dc.js - te biblioteki oznaczają, że masz kod klasyczny i musisz użyć składni dla przesyłania zdarzeń dla kodu klasycznego.

Możesz też podać adres strony, wówczas szybko zweryfikujemy, co jest przyczyną, że zdarzenia się nie przesyłają prawidłowo.

Tomasz Ciepłucha

Cele - mailto

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w raporcie "Na żywo - Zdarzenia"

Dominik Myślak

Cele - mailto

Student ✭ ✭ ✭

Tak jak wspomniałem najlepiej wyczyść cookie, wykonaj kliknięcie i jednocześnie sprawdź w zakładce "Na żywo" w sekcji "Zdarzenia (ostatnie 30 min)". Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia powinno pokazać zdarzenie po około 15 minutach. Dodatkowo sprawdź czy wybrałaś w zakresie daty dzień dzisiejszy.

Cele - mailto

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy w Szczegóły celu pole Wartość jest puste?

Czy opcja Użyj wartości zdarzenia jako wartości celu podczas konwersji jest ustawiona na Nie?

Zliczanie zdarzeń testuj będąc w widoku Na żywo > Zdarzenia.

Wklej adres serwisu, o który się rozchodzi.