AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 109 forumowiczów jest online
Obecnie 109 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cel mierzony tylko po wejściu z mailingu

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, chciałbym ustawić cel (wejście na stronę podziękowania po wypełnieniu formularza), który zliczałby się tylko dla użytkowników, którzy dostali się na stronę z linka w mailingu. Linki otaguję UTMami, niestety przy ustalaniu celów nie widzę możliwości ustawienia warunku, który dałoby się oprzeć o tagi UTM. Mogę do tego jakoś wykorzystać "ściężkę" w szczegółach celu?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam S
sierpnia 2016

Dot.: Cel mierzony tylko po wejściu z mailingu

Najlepszy Współtwórca
Nie byłoby łatwiej ustawić cel jako stronę podziękowania, a potem dzięki segmentowi bądź w raporcie pozyskiwania śledzić tych konkretnych użytkowników?
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam S
sierpnia 2016

Najlepszy Współtwórca
Nie byłoby łatwiej ustawić cel jako stronę podziękowania, a potem dzięki segmentowi bądź w raporcie pozyskiwania śledzić tych konkretnych użytkowników?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Łatwiej, niestety klient widzi to inaczej Emotikon: Szczęśliwy Ale jeśli to zupełnie nieoptymalne, myślę, że dam radę go przekonać.

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli klientowi baardzo zależy( choć nie bardzo wiem czemu Emotikon: Mrugający ) to możesz też stworzyć osobny LP o nieco innym adresie, wyłącznie dla kampanii mailingowej.

Student ✭ ✭ ✭

Jest jeszcze opcja utworzenia osobnego widoku tylko dla tego źródła ruchu.

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za pomysły, już się umówiłem na zwykły cel + odpowiednią segmentację Emotikon: Szczęśliwy