Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cel inteligentny - czy jest sens to mierzyć?

Student ✭

Hej,

czy widzicie sens w braniu pod uwagę celów inteligentnych z Analitycs w określaniu efektywności kampanii AdWords? Klient ma na koncie skonfigurowane różne konwersje w tym lwia część to właśnie cel inteligentny. Zastanawiam się czy nie doradzić klientowi rezygnacji z mierzenia takich konwersji.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
4 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Konrad jak tylko jesteś w stanie ustawić cele konwersji na bardziej konkretne rzeczy, jak wysłanie formularza, kliknięcie w mail/telefon, to ja bym zrezygnował z celów inteligentnych. Ale to może tylko ja Emotikon: Mrugający  

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Te cele sa oparte glownie na zaangazowaniu. Im bardziej zaangazuje sie Uzytkownika tym jest wieksza szansa na konwersje makro. Wiec reasumujac dobrze miec cele inteligentne. W niczym nie przeszkadzaja, ale warto byloby utworzyc cele bardziej biznesowe (cele makro - kontakt, zakup, itp.).

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
4 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Konrad jak tylko jesteś w stanie ustawić cele konwersji na bardziej konkretne rzeczy, jak wysłanie formularza, kliknięcie w mail/telefon, to ja bym zrezygnował z celów inteligentnych. Ale to może tylko ja Emotikon: Mrugający  

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Cele związane z zaangażowaniem można również utworzyć samemu jak np. ilość odwiedzonych podstron > niż 3, 5, 10 itp.

Zaangażowanie może polegać również na scroolowaniu - też można samemu ustawić taki cel na bazie zdarzenia.

Także wszystko zależy od tego co dokładnie Klient chce śledzić.

Dominik Myślak

Student ✭

Dzięki za pomoc ale jeszcze pytanie:

chce mierzyć jak najlepiej skuteczność kampanii. Konwersje nie są jednak segregowane pod względem ich "ważności" w kolumnach. Konwersja to konwersja. Istnieje możliwość analizy tego pod względem rodzajów konwersji jakie wygenerowały na przykład poszczególne kampanie/grupy reklam?

Najlepszy Współtwórca

Pewnie! Zrobisz to za pomoca segmentow (zarowno w Analytics jak i w AdWords) Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Ja celów inteligentnych nie stosuje, za to używam scrollingu do definiowania grup odbiorców. Jeśli użytkownik witryny zaangażuje się na tyle, aby zejść do 50% długości strony i zobaczy 2gi CTA, wpada do grupy i można mu słać remarketing. 

[ Edytowane ]
Student ✭