Obecnie 331 forumowiczów jest online
Obecnie 331 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak opuszczeń ścieżki zakupowej w dalszych krokach

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

mam problem z wizualizacją ścieżki konwersji. W pierwszym kroku (koszyk) widać wyjścia, natomiast w kilku dalszych krokach nikt nie opuszcza ścieżki. Wydaje mi się to trochę podejrzane, tym bardziej, że w raporcie Zachowanie -> Wszystkie Strony, widać, że niektóre kroki mają więcej odsłon niż inne. Czy problem wynika ze złej konfiguracji ścieżki? Załączam screena wizualizacji:

sciezka.png

Oraz konfiguracji:

ustawienia.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Nie masz czasem nałożonego filtra, tylko na użytkowników którzy skonwertowali?

na pierwszy rzut oka tak to wygląda. 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Żeby zweryfikować, czy masz dobrze ustawioną ścieżkę musiałbyś podać adres strony.

Ponieważ raport Wizualizacja ścieżek uzupełnia pominięte kroki między wejściem na ścieżkę, a jej opuszczeniem, mi to wygląda na nieprawidłową konfigurację ścieżki, tak jakby użytkownicy wejściem na ścieżkę (oprócz pierwszego kroku) i finalizacją transakcji nie byli na żadnej innej stronie ze ścieżki.

Na zrzucie ekranu nie widać adresów strona do których odchodzą użytkownicy z pierwszego kroku, ale widzę, że też zaczynają się one od "/koszyk/". To może nieco rozjaśnić, ale najlepiej będzie, jeśli podasz adres strony.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Wolałbym nie podawać adresu. Pierwszy krok jest na http zaś kolejne na https, czy to może być przyczyną błędów?  Adresy do których odchodzą użytkownicy to /koszyk/ i /koszyk/dostawa-platnosc/

Profesjonalista ✭ ✭

Podaj adres strony, przyczyn może być kilka, bez tego musielibyśmy zgadywać.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz