Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak danych e-commerce

Student ✭ ✭ ✭

Mam trochę dziwną sytuację. Na stronie generuje się kod z informacją o transakcji (screen poniżej) jednak GA nie otrzymuje żadnych danych. W ustawieniach konta włączyłem zbieranie danych e-commerce jednak GA nie zbiera danych o transakcjach. Programista sprawdzał kod i twierdzi, że jest ok, support sprawdzał ustawienia GA i też stwierdzili, że jest ok - w ogólnym rozrachunku nie jest ok bo danych jak nie było tak nie ma. Miał ktoś podobną sytuację albo zna rozwiązanie? Strona stoi na sky shop.

PS: Co ciekawe przez pewien czas transakcje były zliczane, przestały zliczać się nagle bez wprowadzania zmian.
PMUoi0gvJKg_100417_063425_PM.jpg

Dot.: Brak danych e-commerce

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

podobny wątek z identycznym problemem pojawił się wczoraj:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Raporty/Problem-ID-Transakcji-quot-0-quot/m-p/41676#M861

Niestety @Olga S nie napisała, z jakiej platformy korzysta.

Brak danych e-commerce

Student ✭ ✭ ✭

Tu jest trochę inny problem - u mnie nie ma żadnych danych i w notyfikacjach mam cały czas "brakujące dane e-commerce"

Brak danych e-commerce

Magister ✭

To u mnie sytuacja wygląda tak:

Małą rozkminę z transakcjami w module e-commerce. Sklep stoi na WC z modułem WOO, dodatkowo zainstalowana jest wtyczka DuracellTomi's z rozszerzonym modułem ECC.

Sprawa wygląda tak, że od kilku dni cały moduł EC przestał reagować na jakiekolwiek zamówienia, wcześniej działał bez problemów. I tak zliczały się cele dodania do kosza, zliczały się także transakcję jako cele ale w raporcie EC była cisza, żadnych wartości, skuteczności produktów, ZERO Emotikon: SmutnySprawdziłem więc raz jeszcze poprawność instalacji w GTM, sprawdziłem czy pojawiają się gtm4wp przy dodania do koszyka i transakcji (wszystko działa), sprawdziłem też czy po realizacji zamówienia pojawia się gtm4wp.orderCompletedEEC - pojawia się ze wszystkimi danymi z Data Layer.

Postanowiłem więc odblokować Ghostery, zrobić się widocznym w GA i osobiście zrealizować zamówienie. Po realizacji zamówienia wszystko wskoczyło, nawet moduł EC złapał wszystkie dane z transakcji.

Moje pytanie brzmi o co w tym wszystkim chodzi i gdzie może być jakiś "krzak"? Obstawiam, że 99% osób, które wchodzi na sklep nie ma żadnego blokera GA, a mimo to ich transakcje nie były zliczane, choć ich zachowania w celach były widoczne. Może to kwestia w priorytetach przy odpalania tagów Dzięki za pomoc.