AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędne zliczanie ilości przedmiotów w transakcjach.

Nowicjusz ✭

Witam,
Mam problem - w co którejś transakcji zarejestrowanej przez GA mam zawyżoną liczbę zakupionych przedmiotów. Przykładowo klient kupił jeden przedmiot, GA zarejestrowało 13. Wartość transakcji przez to jest przekłamana i dane e-commerce są całkowicie niewiarygodne. Większość transakcji jest zbierana poprawnie, dlatego wydaje mi się, że z warstwą danych jest wszystko OK.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Mnie pomysły się już skończyły.
Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Witam.

A czy starałeś się podglądać sesje dla takich transakcji? Być może jest coś, co robią użytkownicy, że Warstwa danych wskazuje błędną ilość produktów.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wschodząca Gwiazda

Możesz użyć wtyczki Google Tag Assistant i włączyć rejestrowanie i potem po wykonaniu testowej transakcji (lub nawet kilku) przeanalizować raport, co tak naprawdę się przesyła do GA. Możesz też to zrobić korzystając z wtyczki Google Analytics Debugger i włączając konsolę .js. Tam będzie Ci pokazywać wszystko co się wysyła do GA.

A na początek warto odpalić tryb podglądu i debugowania w GTM i zajrzeć co jest przekazywane do warstwy danych bo być może jest błąd we wdrożeniu.

Tomasz Ciepłucha