Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędne dane raportowane w Analytics - moduł E-commerce

Nowicjusz ✭

Witam

Dokonałem wdrożenia u klientów modułu śledzenia transakcji przy pomocy Analyticsa. 

Raportowane dane w statystykach są oczywiście, ale nie pokrywają się kompletnie z tym co naprawdę zachodzi w sklepie internetowym. Moduł został aktywowany pod koniec lipca 2014 a to co widzimy w statystykach do kompletne bzdury

1. Pojawiają się dane o transakcjach które niby miały miejsce w Czerwcu

2. Analytics gubi dane, nie raportuje niektórych transakcji

Proszę o wskazówki co jest nie tak ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Błędne dane raportowane w Analytics - moduł E-commerce

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Nie wiem o jakich platformach sklepowych piszesz, ale nie kazda pltforma ma jeden uniwersalny thank-you page. Thank-you pagee bywaja rozne ze wzgledu na np. wybrana przez usera metode platnosci (np. inna sciezka zakupowa). Wiec moze nie wszedzie masz zainstalowany kod zliczajacy transakcje?!

Dodatkowo moze byc tez tak, ze przed transakcja uzytkownik wychodzi z serwisu do banku i nie wraca po dokonaniu platnosci. Nie wracajac nie realizuje transakcji, bo nie widzial thank-you pagea.

Sytaucje musisz zdiagnozowac sam. Sprawdz jakiego rodzaju transakcji nie masz w module e-commerce, a jakie masz w backendzie sklepu. Na tej podstawie zobaczysz wzor nieprawidlowosci i z diagnoza instanalcji modulu e-commerce bedzie znacznie prosciej niz obecnie Emotikon: Szczęśliwy 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Nie wiem o jakich platformach sklepowych piszesz, ale nie kazda pltforma ma jeden uniwersalny thank-you page. Thank-you pagee bywaja rozne ze wzgledu na np. wybrana przez usera metode platnosci (np. inna sciezka zakupowa). Wiec moze nie wszedzie masz zainstalowany kod zliczajacy transakcje?!

Dodatkowo moze byc tez tak, ze przed transakcja uzytkownik wychodzi z serwisu do banku i nie wraca po dokonaniu platnosci. Nie wracajac nie realizuje transakcji, bo nie widzial thank-you pagea.

Sytaucje musisz zdiagnozowac sam. Sprawdz jakiego rodzaju transakcji nie masz w module e-commerce, a jakie masz w backendzie sklepu. Na tej podstawie zobaczysz wzor nieprawidlowosci i z diagnoza instanalcji modulu e-commerce bedzie znacznie prosciej niz obecnie Emotikon: Szczęśliwy 

Nowicjusz ✭
W sklepie, o którym piszesz masz gotową integrację z Analyticsem, czy wdrażałeś wszystko "ręcznie"?